Tip na místo, kde vás zbaví bolesti zad

Datum publikace: 24.08.2016

Kategorie: Tip na výlet | Zdraví

Bolavá záda dokáží potrápit mnohé z nás. Dokud nebolí, vetšinou jim nevěnujeme žádnou pozornost. A to je chyba. Nejúčinnějším bojem proti bolesti je totiž vždy prevence. Když už jsme ji ale propásli, je třeba začít s léčbou co nejdříve a co nejúčinněji.

Záda vás mohou bolet, protože máte sedavé zaměstnání, ale stejně tak pokud se aktivně věnujete sportu, kde hrozí jednostranná zátěž. Bolestmi trpí i ti, kteří pravidelně nesportují, ale dají si někdy nárazově pořádně „do těla“. A velikou skupinou jsou také maminky na rodičovské dovolené. Přibývání na váze v těhotenství, zvětšená prsa při kojení a také nošení děťátka většinou na jedné straně, později neustálé shýbání se a zvedání batolete, to vše je na zádové svalstvo, pokud není zpevněné, velikou zátěží. Není snad nikdo, kdo by nebyl bolestí zad ohrožen.

Uvěříte léčivé síle pyramid?

Každý ví, že by měl myslet na prevenci dřív, než se ozvou bolesti. Většinou ale řešíme potíže, až když nastanou. Jestliže stejně jako většina prevenci spíše zanedbáváte, mějte aspoň v záloze plán, co dělat, až se záda ozvou. Do poznámek byste si tak měli uložit heslo Lázeňský hotel Pyramida. Najdete ho ve Františkových lázních a jsou hned dva veliké důvody, proč se do něj s bolestmi zad vypravit. Jedním z nich je architektura. Co má společného se zdravotními problémy? Jak už název hotelu napovídá, má tvar pyramidy. A podle některých názorů mají budovy ve tvaru pyramidy specifické vlastnosti. Údajně harmonizují energetická centra v těle, čímž dochází k postupnému léčení zdravotních potíží a dokonce i hubnutí. Pyramidální energie má prý ničit bakterie a zvyšovat obranyschopnost organismu. Uvádí se, že jedna noc strávená v pyramidě zregeneruje organismus jako týden pobytu na horách nebo u moře.

Pyramida

Důvěřujete více moderním metodám?

Pokud uváděné účinky pyramid pokládáte za pověry a věříte spíše moderním postupům a technice, tak vás může hotel Pyramida oslovit nabídkou svého programu pro zdravá záda. Medicínská tréninková terapie, zkráceně MTT, je metoda vhodná pro osoby s bolestí zad ve všech formách. Například pro ty, kteří trpí napětím v oblasti krku a šíje, migrénami nebo pískáním v uších, mají svalovou dysbalanci, skoliózu či degenerativní změny páteře nebo jsou po operaci páteře. Metoda může pomoci i osobám s onemocněním revmatického charakteru. U nás tato metoda není tolik známá, provozuje se pouze na jediném místě, a to právě v hotelu Pyramida. Avšak v Německu, kde vznikla, je mnohem rozšířenější, praktikuje se zde už více než deset let. Její jedinečnost spočívá ve dvou přístrojích, DynamiX-ICE a DynamiX-ILE. Tyto přístroje fixují povrchové svalstvo tak, aby eliminovaly jeho zapojení do cvičení, a umožnily tak práci autochtonního, tedy toho nejhlubšího svalstva páteře. Zároveň je součástí terapie doplňkové cvičení dalšího svalstva, které umožní zachovat v těle rovnováhu. Díky velmi individuálnímu přístupu a neustálému dohledu se nemůže stát, aby byl cvik prováděn nesprávně. Před samotným začátkem terapie projde klient důkladným vyšetřením, aby odhalilo přesnou lokaci potíží. Propagátoři MTT metody uvádí, že 80 % pacientů je po absolvování terapie dlouhodobě zcela zbaveno bolestí zad.

MTT

Do lázní s rodinou? Proč ne?

Hotel Pyramida myslí nejen na individuální klienty, ale také na celé rodiny. Mnohdy zkrátka nemůžete odjet na týden a nechat děti doma. Proto v hotelu Pyramida najdete kromě běžných hotelových pokojů i rodinné apartmány. Samozřejmostí jsou zde nekuřácké pokoje, připojení wi-fi zdarma a zapůjčení dětské postýlky. Nemusíte ani řešit, kam s domácím mazlíčkem, na jeho přítomnost jsou v hotelu připraveni. Ve volném čase si můžete zahrát třeba badminton nebo venkovní stolní tenis. Menší i větší děti využijí rozlehlou zahradu s pískovištěm, klouzačkou, houpačkou a venkovní trampolínou. Nudit se nebudou ani za deště – uvnitř je k dispozici hrací stůl „3v1“ s kombinací her biliár/stolní tenis/air-hockey. Pyramida má ideální polohu na okraji městského lesoparku. Centrum Františkových Lázní je od hotelů vzdálené cca 15 minut příjemné procházky po osvětlené a udržované pěšině.

Ať už budete z hotelu Pyramida odjíždět zharmonizováni díky tvaru budovy, nebo díky speciální MTT metodě, jedno je jisté – určitě se budete cítit lépe.

Tagy: bolest zad | Hotel Pyramida | lázně | léčba bolesti zad

Komentáře