Náročný den? Udělejte si večerní pohodu s dokonale vychlazeným vínem z domácí vinotéky

Datum publikace: 06.03.2019

Kategorie: Vztahy | Bydlení | Partnerské vztahy | Maminky a tatínkové

Jste rodiče malých dětí, měli jste náročný den a navíc se málokdy dostanete večer ven posedět u sklenky či lahve vína? To však rozhodně nebrání tomu, abyste si nemohli vychutnat skvělé víno vychlazené na dokonalou teplotu v pohodlí svého domova. Po celodenním kolotoči s dětmi si to rozhodně zasloužíte. Jenomže jak toho docílit? Známe řešení. S domácí vinotékou bude vaše víno vždy vychlazené na tu správnou teplotu, ať je venku mínus deset nebo čtyřicet. A vy si tak můžete dokonale vychutnat zasloužený relax.

Být rodičem je mnohdy velmi vyčerpávající, proto není divu, že spousta maminek a tatínků se těší, až bude večer, uloží děti a dopřejí si večerní relax. No a jednou za čas potěší, když si k tomuto lenošení otevřete také lahev vína. Jenže jaké je to zklamání, když si koupíte láhev skvělého vína, ale nakonec si ho nevychutnáte kvůli nesprávné teplotě? Co je horšího než teplé bílé nebo příliš studené červené? Zvládnout takové nepříjemné momenty vám v pohodlí domova pomůže domácí vinotéka, kde si můžete nastavit přesně takovou teplotu, jakou vaše vína vyžadují.

Říkáte si, že je pro vaše potřeby zbytečné, aby u vás doma stála chladnička na víno? Proč se ale nenechat trochu rozmazlit? Domácí vinotéky nabízí nejen dokonalý způsob, jak profesionálně uskladnit vína, ale v domácnosti působí i velmi esteticky, takže navíc získáte skvělý bytový doplněk. Hledáte menší zařízení pro uskladnění několika lahví či soukromé sbírky, nebo potřebujete uskladnit větší počet. Zvážit musíte také to, jestli se vám do domácnosti hodí spíše volně stojící nebo vestavná vinotéka, která je přímo určená k zabudování do linky, baru nebo stěny.

 

Vybírat můžete také mezi dvěma způsoby chlazení. Pokud si chcete pořídit spíše menší vinotéku pro domácí použití, určitě neuděláte chybu, když zvolíte termočlánkovou vinotéku. Tyto vinotéky jsou velmi jednoduché a nenáročné. Nevýhodou oproti druhému typu – kompresorovému chlazení je vyšší spotřeba a nižší chladící výkon. Kompresorová vinotéka má naopak oproti termočlánkové velmi nízkou (více než poloviční) spotřebu a větší chladící výkon. Navíc chladnička na víno s tímto chlazením neběží stále a většinu času je zcela nehlučná. Jedničkou na trhu jsou například domácí vinotéky Dunavox, Humibox, Guzzanti, Philco nebo Caso.

Ať už si vyberete jakkoliv, buďte si jisti, že vaše večerní chvilky bez dětí a s vínem budete mít ještě raději.

Tagy: Domácí vinotéka | Dunavox | chladnička na víno | Vinotéka

Čtěte na Rodičům

Komentáře