Hračky pro batole

Datum publikace: 18.08.2011

Kategorie: Hračky pro děti

Vybíráte hračky pro batole? Nejvhodnější jsou takové, které podporují rozvoj pohybových dovedností, stejně jako hračky rozvíjející jemnou motoriku.    

Hračky pro rozvoj pohybových dovedností
Mezi nejoblíbenější hračky, které jsou určené k rozvoji pohybových dovedností, patří především odstrkovadla nebo odrážedla, která zpevňují a rovnoměrně posilují stehenní, lýtkové i hýžďové svaly dětí, a přispívají ke zdokonalování chůze. Motorka by tedy neměla ve Vašem hračkovém portfoliu chybět. Hitem mezi odrážedly je kolo, které nemá šlapky, a které je dobrou přípravou na dráhu pro malé cyklisty. Rozvoj motorických dovedností dále podporují kočárky pro panenky, stejně jako zahradní či nákupní vozíčky.       

   

Hračky pro rozvoj jemné motoriky
Stejně jako zdokonalování pohybových schopností je u batolete důležitý rozvoj jemné motoriky. Sortiment těchto hraček je velmi široký. Dobrou službu Vám prokážou vkládací kostky (které dítě vkládá do otvorů na hračce), dále kostky, které lze do sebe vložit, anebo z nich postavit věž.

       

Stavebnice pro batolata
Nejen chlapečkové ocení vláčky (plastové nebo dřevěné), které mohou rozebírat a skládat. Praktickou hračku pro starší batolata představují šestidílné skládací kostky s pohádkovými motivy, anebo s motivy zvířátek, anebo pěti až desetidílné puzzle větších rozměrů. Batolatům od dvou let můžete koupit první lego.       

Přečtěte si také

Foto: Detskevoziky.com, Gamma-hracky.cz, Pongo.cz

Tagy: hračky pro batole

Komentáře