Hry V kostce! baví i rozvíjejí celou rodinu

Datum publikace: 23.01.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Hry a volný čas

Schola ludus, škola hrou. Slavný Komenského výrok není jen prázdnou frází, jak vám dokážou vzdělávací hry z edice V kostce! Ač vzdělávací, jsou také postřehové a hlavně třeskutě zábavné.

Dostat děti od mobilu a tabletu je čím dál tím těžší. Najít zábavu, která by je od techniky vytrhla, není jednoduché, a to už i u čím dál mladších dětí. O to náročnější je podobný úkol ve chvíli, kdy hledáte způsob, jak svého potomka nejen zaujmout, ale také nenásilně a zábavně rozvíjet. Naštěstí je tu edice her V kostce!.

Co dělá z her V kostce! důstojného protivníka technologických hraček? Zejména jejich unikátní herní princip, který zaručuje, že hra bude svižná. Dítě se nestihne začít nudit a zároveň mu hra nabídne dostatečnou výzvu – a to možná nejenom dětem, ale i vám. Hry V kostce! totiž zábavnou formou procvičují zejména krátkodobou paměť. Herní princip je velice jednoduchý, takže se není potřeba zdržovat studováním složitých pravidel. Hráč si vezme jednu kartonovou kartičku s obrázkem nebo obrázky a má deset vteřin (které snadno odměříte přiloženými přesýpacími hodinami) na to, aby si zapamatoval z kartičky co nejvíce. Pak ji hráč otočí na druhou stranu, kde jsou nachystané otázky například o konkrétním státu, vynálezu nebo historické epoše. Hodem kostkou hráč jednu otázku vybere a pokusí se ji zodpovědět. Pokud byl pozorný, jen těžko se může zmýlit a nezískat bod. Ale nevyplatí se otázky podceňovat, často mohou být pořádně záludné! Není však vůbec potřeba mít nabiflované znalosti, stačí „jen“ být pozorný.

Jednotlivé edice se liší tématem a věkovým určením. Vybírat můžete ze široké nabídky: například Svět (zeměpis), Česká republika, Zvířata, Příroda, Matematika, Historie, Praha nebo Vynálezy či Dinosauři. Letošní novinky pak představují Česká města a Vesmír. Komu je to málo, pro toho je připravena V kostce! Desková hra s dalšími okruhy a zábavnou variantou hry na herním plánu. Hra V kostce! zkrátka skvěle kombinuje zábavu a poznání.

Proč ještě je hra V kostce! tak oblíbená? Má zcela jednoduchá pravidla. Nezabírá moc místa, takže se dá vzít i na cesty. Díky rychlému tempu nedává čas na nudu ani spoluhráčům. Nenápadně, ale o to úspěšněji rozvíjí postřeh a znalosti, a to nejen školáků. Schválně, kolik věcí si za 10 vteřin zapamatujete vy?

Čtěte na Rodičům

Komentáře