Všude dobře, v nosítku nejlíp

Datum publikace: 02.06.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Miminko

Ergonomická nosítka, na rozdíl od svých předchůdců, tzv. klokanek, neničí záda miminkům ani jejich nosičům. Díky nosítku se miminko cítí v bezpečí a vám se uvolní ruce.

Nosítko na děti je praktickým pomocníkem v mnoha situacích: když potřebujete utišit miminko a zároveň něco doma udělat. Když jdete na procházku s děťátkem a jeho starším sourozencem, které jede třeba na odrážedle nebo teprve ve sportovním kočárku…. Kromě praktických důvodů mnoho rodičů používá nosítko i pro upevnění citové vazby s děťátkem.

Nosítko není nejlevnější záležitostí, a proto se snaží mnoho lidí ušetřit. V klokankách ale nemá děťátko vhodnou polohu: nožičky visí rovně dolů a trpí tak kyčle i páteř. Celá váha dítěte v klokance většinou spočívá na úzkém pruhu látky. Než koupit nové a sice levnější, ale nevhodné nosítko, raději kupte značkové ergonomické z druhé ruky. Nejlepší možností je samozřejmě nákup nového ergonomického nosítka od prověřené značky a z důvěryhodného obchodu.

Prověřeno, vyzkoušeno
Na skutečně užitečné věcičky pro malá stvoření se zaměřuje rodinný internetový obchůdek www.brouczech.cz. Koupíte zde moderní látkové plenky pro zdravé přebalování, šátky na nošení dětí nebo právě ergonomická nosítka, vše prověřeno samotnými majiteli obchodu a jejich ratolestmi. Majitelé doporučují pořídit ergonomické nosítko například od některé z těchto značek: Storchenwiege, Manduca, Kibi nebo ERGObaby.

Nosítko ERGObaby Ogriginal

Nosítko Storchenwiege německé výroby bylo navrženo speciálně pro nošení už nejmenších novorozenců a je alternativou ke klasickým šátkům. Nosítka se vyrábí v jednobarevných i vzorovaných variantách.

Německá Manduca je jedním z nejuniverzálnějších nosítek: můžete v něm nosit dítě od 3,5 kg až do 20 kg, a to na břiše, zádech i na boku. Součástí je novorozenecká vložka i prodlužující zádová opěrka. Manduca respektuje veškeré potřeby dítěte i nosiče. Dětské končetiny jsou ve správné, tzv. M pozici, novorozenci pak leží v optimální, tzv. C poloze s dostatečnou fixaci hlavičky. Nosítko koupíte většinou jednobarevné, ale vyrábějí se i limitované vzorované kusy.

Nosítko Manduca

Jestliže se rozhodnete pro nosítko až později, je pro vás vhodná značka Kibi, které je navíc české výroby s použitím českých materiálů. Kibi zaujme látkami se zajímavými barvami nebo decentním vzorem. Výhodou je možnost složení nosítka do malého balíčku. Nosítko Kibi je vhodné od 4-6 měsíců, ale postupně roste s vaším dítětem, takže v něm na výletu poponesete i 5-ti leté dítko.

Nosítko KIbi

Podobné vlastnosti jako Manduca má i nosítko ERGObaby ORIGINAL z USA. Je vhodné pro děti od 7 kg do 20 kg. Při dokoupení novorozenecké vložky se ale dá použít i pro novorozence. Nosítko ERGObaby ADAPT vyniká svou flexibilitou, lze v něm nosit miminko již od narození bez použití novorozenecké vložky, až po batole. Nosítko má unikátní systém nastavení šířky sedáku a zádové opěrky, přizpůsobí se tak vždy potřebám dítěte. ERGObaby má jednu z největších nabídek vzorů, jeden hezčí než druhý: puntíky, proužky, velryby nebo třeba vlny s lodičkou...

Nosítko ERGObaby Adapt

V nabídce obchodu naleznete i nosítka značek Beco, Tula, Caboo a další, nosítka jsou prověřená a vyzkoušená, s výběrem si tak můžete nechat odborně poradit.

Nosítko na zkoušku
Pokud si nejste jisti, zda vám bude nosítko vyhovovat a jestli do něj má smysl investovat, můžete si nosítko a oblečení pro nošení i jenom zapůjčit například na dovolenou. Půjčovné vyjde na pár korun a vy díky němu zjistíte, jak se děťátku v nosítku líbí a jak vyhovuje vám.

Tagy: děti | ERGObaby | ergonomická nosítka | nosítka

Čtěte na Rodičům

Komentáře