Nosítko je prostě super pomocník :-).

Nosítko je super věc nejen pro chlapy

Datum publikace: 22.04.2015

Kategorie: Maminky a tatínkové | Jak to vidí táta

V dnešním článku z mého blogu Jak to vidí táta Vám popíšu své první dojmy z nového nosítka. Jako rodič jsem si přečetl pár článků o nosítkách a jelikož jsem nenašel žádné nevýhody, tak jsem nosítko pořídil. Prospěšnost pro mě a dítě spolu s praktičností mě přesvědčily, že bez nosítka se prostě neobejdu. :-)

Podpora citových vazeb
Nošení dětí přináší celou řadu výhod. Hlavní výhodou je pozitivní přínos pro Vaše dítě. Bezprostřední kontakt s rodičem mu dodává potřebný pocit bezpečí. Zadruhé podporuje rozvoj citových vazeb mezi rodiči a dětmi. To je velkou výhodou pro nás tatínky, máme oproti maminkám ztíženou možnost toto pouto navázat.

Nosítko podporuje rozvoj citových vazeb mezi rodiči a dětmi

Praktické po všech stránkách
Druhý okruh výhod lze shrnout jedním termínem – praktičnost. Když nesete dítě v nosítku, máte volné obě ruce. My chlapi oceníme i to, že když se venku potřebujeme vyčůrat, nemusíme hledat před záchody hlídání. Navíc ve srovnání s kočárkem nosítko nezabere v autě téměř žádné místo, takže si můžeme vyjet na výlet třeba v kabrioletu. :-) Pokud máte více dětí s menšími věkovými rozestupy, oceníte, že zatímco jedno dítko nesete na svých bedrech, druhé (případně i třetí) můžete bezpečně vést za ruku. Maminky jistě ocení výhody nosítka v domácnosti. Volné ruce mají, když chtějí zapnout myčku či pračku, přepnout televizi.

Nosítko je velice praktické, což velmi oceníte

Můj tip: Nosítko je super věcička na výlet do lesa, na procházku po písčité pláži, nebo kamkoli, kam se Vám nechce brát kočárek!

Začínáme s nosítkem
Podrobný návod s obrázky mě krok za krokem provedl správným používáním. Vše je důmyslně vymyšleno, aby Vaše dítě bylo v bezpečí. Přezky jsou jištěny bezpečnostními poutky. Nošení je možné více způsoby: na břiše, na zádech a na bocích. Ergonomický tvarovaný zádový díl dobře padne.

Efektní jsou reflexní prvky umístěné na přední straně nosítka. Praktická je i přední vnější kapsa a kroužky pro připevnění např. dětské láhve či karabinky. Naše nosítko navíc bylo schváleno světově uznávanou společností TÜV SÜD, která produkt testovala. Je z obchodu PinkorBlue.cz.

Přínos pro celou rodinu
Výhodou v případě kvalitního nosítka je snadné nastavení a instalace. A co je na nosítku úplně nejlepší? Spokojenost všech členů rodiny! Miminko si užívá bezprostřední kontakt s Vámi, starší sourozenec je rád, že máte volné ruce i pro něho a já jsem rád, že mě z nošení nebolí záda! :-)

Tagy: nošení děti | nosítko na děti | rozvoj citových vazeb mezi rodiči a dětmi

Článek je vydán v rámci seriálu: Jak to vidí táta…

Čtěte na Rodičům

Komentáře