Jak na správný výběr dětských ponožek?

Datum publikace: 22.08.2018

Kategorie: Novinky na trhu | Maminky a tatínkové | Oblečení pro děti

Myslíte si, že na výběru správných ponožek nic není? Pak se mýlíte. Ponožky nejsou jen na parádu a jejich výběr je potřeba zvážit. Především pokud se jedná o ponožky pro děti. Proč? Protože se špatným výběrem se nohy více potí a může docházet k častějším onemocněním chodidel (např. plísní) nebo k jejich špatnému prokrvování.

V dnešní době však existuje na trhu nepřeberné množství materiálů a druhů ponožek, proto vám přinášíme několik tipů, jak si vybrat ty pravé ponožky pro své nožky a nožičky svých ratolestí.

Jaká by dětská ponožka měla být?

● pohodlná při nošení,
● prodyšná a komfortní,
● měla by dobře odvádět pot,
● musí sedět a nesesouvat se z nohy.

Kvalita ponožek na prvním místě

Určitě jste se již setkali s tím, že nejsou ponožky jako ponožky a že jejich kvalita se obchod od obchodu liší. Zde hraje zásadní roli použitý materiál. Ponožky vyrobené z polyesteru jsou pro chodidla nevhodné, neboť nesají pot, rychle se prodřou, zničí atd.

Základem kvalitních dětských ponožek je bavlna, ke které se většinou přidává ještě elastan nebo polyamid. Některými materiály se ponožky ještě více vylepšují, například bambusem, aloe vera, stříbrem a dalšími zajímavými materiály.

Kvalita ponožek na prvním místě

Provedení je také důležité

Kromě materiálu hraje určitou roli i provedení ponožek. Například zesílená pata a špička zvyšuje jejich životnost nebo síťovaný nárt zase ventilaci, prodyšnost a rychlejší odvod potu.

U ponožek si vždy dejte bacha na utažené lemy. Ty totiž nedělají nohám dobře. Hůře se prokrvují, což může být i zdraví nebezpečné (zejména u diabetiků).

Sáhněte po správné velikosti

Aby byly dětské, ale i pánské nebo dámské ponožky pohodlné a komfortní, musí perfektně na chodidlo sednout. Zejména na patě. Takže před výběrem doporučujeme nožky změřit. V současné době je nejrozšířenější dvojí měření - podle centimetrů a ve francouzských stezích.

Chodidlo změříte podle centimetrů tak, že se postavíte na metr a změříte nejdelší vzdálenost, od paty až po palec. Co se týče druhého měření, francouzský steh měří 6,66 mm. Velikost chodidla v centimetrech převedete na milimetry a vydělíte francouzským stehem. Výsledkem je pak konkrétní velikost, kterou najdete v obchodech. Setkat se můžete ale i s anglickým číslováním, kde jsou míry uváděny v palcích (jeden palec měří 2,54 cm).

Příklad: Velikost chodidla činí 26 centimetrů a v milimetrech 260. Číslo 260 mm vydělíme 6,66 mm. Výsledkem je 39,03, tedy velikost ponožky 39.

U dětí je měření jiné, většina výrobců uvádí velikost ponožek podle délky chodidla. Takže délka chodidla je 12 cm pak bude velikost ponožky 12. V případě orientace podle bot pak velikosti ponožky 12 odpovídá velikosti bot dle evropského číslování 18.

Tagy: dámské ponožky | dětské ponožky | kvalitní ponožky | správný výběr ponožek

Čtěte na Rodičům

Komentáře