Nejčastější obtíže při kojení

Datum publikace: 03.12.2012

Kategorie: Kojení

Trápí Vás bolestivé bradavky nebo jiné obtíže při kojení? Poradíme Vám, jak jim účinně předcházet, a jak je řešit.  

Bolestivé bradavky Vás nemusí trápit
Jednu z nejčastějších obtíží při kojení představují bolestivé bradavky. Tento problém bývá obvykle způsoben nesprávnou polohou a technikou kojení. Pokud budete držet miminko ležící na zádech (nikoli na boku) pod hlavičkou, riziko vzniku bolestivých bradavek eliminujete. Důležitá je také délka a intenzita kojení, a proto doporučujeme střídat prsa (cca po 5 minutách kojení). Náš tip: Kojte miminko v kratších intervalech, nebude tolik hladové a bude o to jemněji sát.

Bolestivé nalité prsy
Tento problém trápí maminky, které mají hodně mléka, anebo dlouhé intervaly mezi kojeními. Účinnou prevencí je pravidelné odstříkávání. Pokud Vás už prs bolí, zkuste teplou sprchu, anebo naopak přikládání studených obkladů. Jestliže máte horečku, vyhledejte lékařskou pomoc, neboť se může jednat o zánět.

Nedostatek mléka
Nedostatek mléka trápí maminky nejvíce v prvních dnech po porodu, kdy je miminko hladové, a mléko se ještě nezačalo dostatečně tvořit. Zde může pomoci několik věcí: konzumace pestré stravy, především mléčných výrobků, pití čajů pro kojící matky, přikládání teplých obkladů, stimulace masáží prsu a časté přikládání miminka.    

Foto: Sxc.hu

Přečtěte si také

Tagy: nejčastější obtíže při kojení

Komentáře