České ekologické plenky MonPeri pomáhají rodičům i dětem

Datum publikace: 03.01.2018

Kategorie: Novinky na trhu | Péče o miminko

Zní to jako příběh z amerického filmu: maminka Natalia si vysnila ekologické a finančně dostupné jednorázové plenky. A tento sen dovedla k realizaci. Dnes značka MonPeri kromě plenek nabízí i plenkové kalhotky, vlhčené ubrousky a absorbční podložky.

Jedno dítě po dobu své plenkové „kariéry“ vytvoří až 1 tunu odpadu. Látkové plenky či bezplenková metoda jsou sice alternativou, ale přiznejme si, že s jednorázovými plenkami je péče o miminko jednodušší, zvlášť třeba při cestování. Jednorázové pleny bez výčitek představují právě plenky MonPeri.

MonPeri, ve volném překladu „Moje víla“,  je značka ekologicky šetrných, ze 70 % rozložitelných jednorázových plenek, které navíc nedráždí jemnou dětskou pokožku. Díky přírodním materiálům bez příměsí PVC, chloru, antioxidantů, latexu či ftalátů jsou dokonce jednou z mála pomůcek, které mohou využívat děti s přecitlivělou pokožkou a dokonce i s tzv. nemocí motýlích křídel.

Pomoc dětem s těžkým osudem

Vysokou kvalitu výrobků MonPeri dokazuje certifikace Státního zdravotního ústavu. Vysoké snášenlivosti plenek využila zakladatelka k dalšímu skvělému nápadu, a to, jak by mohla značka pomoci právě dětem s nemocí motýlých křídel a jejich rodičům. Pomoci můžete zcela jednoduše: nákupem zvýhodněných balíčků plenek. Aktuálně běží sbírka pro malého Péťu, jehož každodenní realitou jsou bolestivé rány a puchýře.

Jak to začalo

Jak vypráví zakladatelka Natalia Heinrichová, začátky byly složitější, ne všichni tomuto projektu věřili:  „Ještě než jsem podruhé otěhotněla, pohrávala jsem si s myšlenkou, že bych chtěla mít svůj vlastní produkt – přírodní ekologickou plenku, který by pomohl podobně smýšlejícím maminkám. Aby plenka skvěle fungovala, měla přírodní složení, nebyla chemicky „navoněná“ a ještě byla ekologicky šetrná. Jsem velmi ráda, že za těch pět let, co jsme na trhu, se nám podařilo dokázat, že když se opravdu chce a člověk vydrží překonávat nejrůznější překážky, dílo se povede. Dnes se naše plenky prodávají v řadě obchodů a díky vysoké kvalitě je můžete nalézt také v mnoha českých nemocnicích.“

Novinka: plenkové kalhotky pro nácvik na nočník

Neparfémované natahovací kalhotky MonPeri Pants jsou měkké jako bavlna. Díky čistě bílé barvě s absencí klasických dětských motivů neprosvítají a jsou diskrétně skryty pod oblečením. Skvěle se hodí buď pro neklidné děti, které se ošívají při přebalování, nebo pro nácvik na nočník. Jednoduše se totiž během chvilky natáhnou, starším batolatům kalhotky evokují pocit spodního prádla, jako mají už větší děti. Kalhotky perfektně sají a praktický lepící proužek na zabalení použitých kalhotek usnadňuje manipulaci. Všechny, kdo nepřebalují pravidelně, potěší indikátor vlhkosti, díky kterému je hned poznat, kdy je čas na výměnu. Kalhotky se vyrábí ve velikosti L (8 – 13 kg) a XL (13 – 18 kg).

Kde koupit

Kromě plenek a kalhotek MonPeri nabízí ekologicky šetrné vlhčené ubrousky a absorpční podložky. Cílem je nabízet nadstandardně kvalitní a bezpečné výrobky s maximálním využitím přírodních materiálů a minimální zátěží pro životní prostředí. Produkty seženete v drogeriích a obchodech, ve vlastním e-shopu nebo v prodejní síti společnosti Babypoint. O kvalitě svědčí i distribuce do nemocnic a porodnic.

.............................

Upoutávka FB: Jednorázové plenky bez výčitek existují. A jsou dokonce české.

Čtěte na Rodičům

Komentáře