Jak pečovat o zdraví dětských zoubků

Datum publikace: 25.09.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Rodiče a děti | Zdraví

Rodiče zdraví mléčných zoubků svých dětí nezřídka podceňují. Nejčastějším argumentem je, že mléčné zoubky stejně za několik let vypadnou. Jenže, jak zdůrazňují stomatologové, zdravé mléčné zuby jsou důležité pro zdravý vývoj stálých zubů.

Prevence zubních kazů
Největším nepřítelem mléčných zoubků, a zároveň nejčastějším následkem zanedbané či nevhodné péče o dětský chrup jsou zubní kazy. Jejich vznikem jsou nejvíce ohroženy děti, kterým rodiče podávají sladké nápoje v kojeneckých lahvičkách, zejména na noc, a nedočišťují jim zoubky. Dítě do čtyř až pěti let věku obvykle není schopné si své zoubky samo řádně vyčistit a potřebuje pomoc dospělé osoby. Později už nemusíte dětem u čištění asistovat, postačí kontrola, zda si zuby skutečně čistí a nenamáčejí jen zubní kartáček, protože je čištění nebaví.

Jak děti motivovat k čištění
K čištění zoubků je dobré děti motivovat. Místo sankcí za úmyslné nevyčištění nebo zapomenutí je mnohem efektivnější pozitivní motivace, například v podobě krásně barevného zubního kartáčku v líbivém dětském designu a dětské zubní pasty. Pro děti samozřejmě není vhodná stejná zubní pasta jako pro dospělé. Při volbě zubní pasty pro děti bychom měli vycházet z toho, že dětem vadí zubní pasty s výraznou štiplavou chutí, které je pálí. Nevýhodu kvalitní dětské pasty bohužel bývá výrazně vyšší cena, kterou je často rodičů líto zaplatit, protože děti pastou plýtvají.
Pokud chcete ušetřit, a přitom dopřát svým dětem kvalitní nepálivou pastu, můžete zkusit novou zubní pastu bez fluoru a mentolu HERBADENT Homeo s obsahem ženšenu a dalších bylinek, která je vhodná také pro dospělé s přecitlivělými zuby, tedy je to konečně zubní pasta pro celou rodinu.

HERBADENT Homeo s obsahem ženšenu

Nepodceňujte preventivní prohlídky
Nedílnou součástí péče o dětské zoubky jsou pravidelné návštěvy u stomatologa. Od dvou let by měly děti každých 6 měsíců stejně jako dospělí chodit na preventivní kontroly. Je pravda, že některé děti se sice odmítají nechat ošetřit a kvůli jednomu kazu jsou jejich rodiče často nuceni absolvovat i pět návštěv. V krajním případě, když dítě opakovaně nespolupracuje, se přistupuje k ošetření v sedaci nebo anestezii. Tato trpělivost za zdraví dětských zoubků stojí.

Jděte svým dětem příkladem
A ještě jedno důležité připomenutí na závěr, jsme to my rodiče, kdo je našim dětem největším příkladem, který mají na očích, ať chceme, nebo ne. Pokud pijete na noc sladké nápoje a zuby si čistíte až ráno, nemůžete své děti k čištění zoubků nikdy správně motivovat.

Více informací o produktech naleznete na www.herbadent.cz.

Tagy: HERBADENT Homeo s obsahem ženšenu | péče o dětské zoubky | zubní pasta bez fluoru | zubní pasta pro celou rodinu

Čtěte na Rodičům

Komentáře