Už mají vaše děti kompletní vybavení do školy?

Datum publikace: 17.09.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Školáci | Školní pomůcky

Září se vždy nese v duchu začátku školní docházky a prvních povinností. Ať už máte prvňáčka nebo odrostlejšího studenta, zkontrolujte, zda má do školy kompletní výbavu.

Nejdůležitější vybavení školáka:

Aktovka
Většina rodičů řeší její pořízení dopředu, například jako dárek od Ježíška nebo k narozeninám. Hlavně prvňáčky to příjemně naladí a na školu se velmi těší. Málokdo si však uvědomí, jak velká rizika s sebou předčasný nákup přináší. Nejzásadnější jsou bezesporu fyziologické vlastnosti. Velmi nemilé je překvapení, když se začátkem školního roku zjistíte, že Vaše dítě do aktovky nedorostlo! Neméně důležité je, aby taška byla vyrobena z lehkých a pevných materiálů a zapomínat bychom neměli ani na bezpečnostní, tedy reflexní prky.

Penál
Nejvhodnějšími penály jsou klasické dvoukřídlé, aby se v nich hlavně mladší školáci rychle orientovali. Pro začátek stačí základní vybavení jako jsou psací potřeby, které jsou následně doplněny dle pokynů učitelů. Z materiálů je pak nejvhodnější plastový penál vybavený zipy, protože právě takové vydrží nejdéle.

Psací potřeby
Nejvhodnější jsou ergonomické, přizpůsobené fyziologii dětské ruky. Tyto psací potřeby píší lehce, dítě na ně nemusí tlačit a proto ani při delším psaní nebo kreslení necítí únabu nebo dokonce bolest ruky. Základem je také zdravotně nezávadný inkoust, který je možné zmizíkovat (ačkoliv tyto pomůcky učitelé neradi vidí).

Kreslicí potřeby
Hlavní částí vybavení pro výtvarnou výchovu jsou potřeby na kreslení a malování. Patří mezi ně klasické pastelky, díky nichž si dítě uvolňuje ruku. Dále je potřeba pořídit voskovky, fixy, vodovky a štětce, ale ty přicházejí na řadu až v další fázi vývoje a učení.

Nůžky
Jedna z pomůcek spadající hlavně do kategorie výtvarné výchovy. Nůžky by měly být bezpečné, proto volte ty s kulatým zakončením. Vzhledem k tomu, že budou používány převážně na papír, tak nemusí být ani příliš ostré. Na trhu jsou k dostání i nůžky pro leváky, které zajistí správné uchopení a snazší používání.

Holčička si lepí obrázky

Lepidlo
I lepidlo patří hlavně mezi potřeby na výtvarnou výchovu. Pro děti na základních školách je nejvhodnější lepicí tyčinka, např. Herkules. Dítěti se s ní totiž snadno pracuje, lehce ji vysune a potře lepenou část papíru. Navíc rychle schne, dobře drží a dítěti ani nehrozí žádné riziko, znečištění oblečení nebo přilepení kůže. Navíc je právě lepidlo Herkules zcela zdravotně nezávadný a lepí i dřevo, což dítě ocenění v pozdějších letech školní docházky nebo doma při kreativní tvorbě.

Herkules vychytávka

Náš tip: Do 3.10.2014 můžete vyhrát jeden z balíčků kvalitních lepidel Herkules, které věnoval český výrobce společnost Druchema. Pro zapojení do soutěže klikněte ZDE.

Tagy: lepidlo Herkules | školní potřeby

Čtěte na Rodičům

Komentáře