Zdravý vzduch jako v pohádce

Datum publikace: 14.02.2017

Kategorie: Novinky na trhu

Pamatujete si na pohádku o Dr. Voštěpovi? Stonající princeznu vyléčilo slunce, zdravý vzduch a láska. Pořízení čističky vzduchu je způsob, jak si domů koupit čistý vzduch.

Ze Zpráv o stavu životního prostředí ČR vydávaných ministerstvem zdravotnictví vyplývá, že znečištěný vzduch v Česku podle propočtů lékařů zkrátí život šesti až osmi tisícům lidí ročně. Nejohroženější skupinou jsou astmatici, senioři a malé děti. Ovlivnit to, co vypouští továrny a automobily do ovzduší, jedinec bohužel nedokáže, ale ovzduší u sebe doma celkem výrazně vylepšit můžeme.

Tipy pro lepší domácí ovzduší

Už při výběru nábytku se soustřeďte na materiály. Levné dřevotřísky a lamináty mohou uvolňovat například formaldehyd, stejně tak jako koberce z umělých vláken, polyesterové záclony či závěsy nebo nekvalitní matrace. I podlahy jsou z hlediska nežádoucích látek vhodnější dřevěné než laminátové.

Samozřejmostí je doma nekouřit. Při vaření (zejména na plynovém sporáku) důkladně větrejte. Udržujte doma také optimální vlhkost, tj. mezi 40–60 %.

Investujte do čističky vzduchu. Tou nejoblíbenější mezi českými zákazníky je Ionic-CARE Triton X6, kterou už možná znáte z televizních reklam. Tato čistička má až 96% účinnost při zachytávání polétavých nečistot (tj. prachu, pylu a spórů plísní). Nemusíte se obávat nepříjemného hučení, tato čistička je zcela bezhlučná, protože neobsahuje žádný ventilátor, ale funguje na principu elektronového větru. Díky tomu má čistička také velmi malou spotřebu elektřiny, maximálně 12 W, což jsou asi dvě koruny v případě celodenního provozu. A strašákem nejsou ani dodatečné náklady na pořizování nových filtrů, elektrostatický filtr je totiž omyvatelný. Lonic-CARE se snadno obsluhuje, udržuje i čistí. Podle velikosti místnosti si vyberete jeden ze tří stupňů výkonu.

čistička vzduchu lonic-CARE Triton X6

Záporné ionty vzduch osvěží

Čistička Ionic-CARE, jak už název napovídá, má v sobě zabudovaný ionizátor, který vypouští zdraví prospěšné záporné ionty. Znáte ten pocit, kdy se vám po bouřce lehce a příjemně dýchá? Je to právě díky záporným iontům. Vzduch s vyšším množstvím záporných iontů se vyskytuje například na horách, v lese či u moře a všude tam se nám dýchá dobře.

Čistička s ionizátorem Ionic-CARE se úspěšně prodává už osm let a používá se v rodinných domech či bytech, ale stále častěji i v mateřských školkách, ve školách, v čekárnách a ordinacích lékařů, na úřadech či v kancelářích. Všude tam, kde hrozí tzv. Syndrom nezdravých budov, čistička zajišťuje čistší vzduch svým obyvatelům či návštěvníkům.

Ionic-CARE Triton X6 se vyrábí v několika barevných odstínech – černé, perleťově bílé a stříbrné. Koncem loňského roku přibyla světle modrá barva, která se líbí hlavně dětem. Mnohé ženy zase nadchne limitovaná edice perleťově bílé čističky, zdobené krystaly Swarovski.

čistička vzduchu zdobená krystaly Swarovsky

Dopravu na čističku máte nyní zdarma a při zadání kódu UD7 v objednávce dostanete navíc dárek – vybrat si můžete buď čistič a osvěžovač lednic, anebo zdravou lahev. Tím hlavním dárkem však bude lepší vzduch, který bude celá rodina doma dýchat.

Tagy: Čistička Ionic-CARE | čističky vzduchu | Ionic-CARE Triton X6

Čtěte na Rodičům

Komentáře