Jak vybrat jídelní židličku?

Datum publikace: 22.02.2017

Kategorie: Péče o miminko | Roční miminko | První rok batolete

Už nastal čas, aby váš potomek stoloval s vámi? Nevíte, podle čeho se při výběru židličky rozhodovat? Poradíme vám, jak poznat kvalitní židličku a jaké možnosti vlastně máte.

Je lepší dřevěná, neb plastová?

Při výběru dětské jídelní židličky narazíte na dvě základní varianty – židličky ze dřeva nebo z plastu. Obě možnosti mají své výhody i nevýhody a nelze určit, zda je jedna z nich lepší. Proto vždy vybírejte podle dvou aspektů – vzhledem by židlička měla ladit se zbytkem vašeho interiéru a její vlastnosti by měly splňovat vaše požadavky. Co tedy tyto dvě varianty nabízejí?

Tip: Kvalitní jídelní židličky a další dětský nábytek pořídíte za super ceny na pinkorblue.cz

Jídelní židličky ze dřeva:

Jsou skladné, praktické a nabízejí také velmi příznivou cenu. Dřevo je totiž nadčasový materiál, který nabízí nejen potřebnou kvalitu, ale také příjemný vzhled, který skvěle ladí s moderním i tradičním interiérem. Tyto židličky jsou často rozkládací a tak vám nabízejí více možností využití - lze je použít buď jako vysokou židli s malým pultíkem, nebo ji lze rozložit na malou židličku a stoleček.

Jídelní židličky z plastu většinou také nabízejí více funkcí. Umožňují vám nastavit zádovou opěrku i opěrku nohou do různých poloh, můžete manipulovat s výškou židličky. A bývají také kvalitně polstrované, takže nabízejí příjemné pohodlí. Často bývají vybaveny praktickým košem na drobnost, takže se z židličky může stát také odkládací prostor pro stolovací potřeby vaší ratolesti. Velkou výhodou plastových židliček je také jejich snadná omyvatelnost – a že je při dětském stolování právě tato vlastnost užitečná!

Tip: V plastovém provedení pořídíte také samostatná sedátka – tyto přenosné jídelní židličky, které jsou kompaktní a polohovatelné nezabírají téměř žádné místo a jsou jako dělané na cesty.

Určete, co od židličky očekáváte, a vybírejte podle jejích vlastností. Je pro vás důležitější skladnost, vzhled, možnost dalšího využití nebo vás zaujala třeba možnost přenášení?

Tagy: batole | děti | stolování | židlička

Čtěte na Rodičům

Komentáře