Penzion Starý pivovar

RECENZE: Navštívili jsme penzion Starý pivovar Křtiny

Datum publikace: 26.11.2014

Kategorie: Hry a volný čas | Rodiče a děti | Maminky a tatínkové | Tip na výlet

Hledali jsme ubytování pro rodinu se dvěma dětmi a pejskem v blízkosti Moravského krasu a objevili jsme pěkný penzion Starý pivovar nacházející se na okraji obce Křtiny. V penzionu jsme strávili týden a rádi bychom se s Vámi podělili o naše zkušenosti.

Po příjezdu nás přivítala usměvavá majitelka, paní Brychtová, hned nám otevřela vrata a ukázala, kde můžeme zaparkovat. Dalším, kdo nás přišel přivítat byl přátelský pes Altar, který, jak jsme se později dověděli prošel výcvikem canesterapií. Oblíbili si ho jak naše děti, tak naše tříměsíční štěně labradora, které ho neustále vybízelo k hrám. Děti hned objevily trampolínu na dvoře, která je dětským hostům k dispozici a my dospěláci jsme mohli v klidu vyřídit formality a prohlédnout si pokoj.

Pokoj

Měli jsme čtyřlůžkový „oranžový“ apartmán s vlastní koupelnou a kuchyňkou, kde byla chladnička, varná deska, mikrovlnná trouba a dokonce i myčka a kávovar na espresso. Vybavení nádobím bylo dostatečné. Nechyběl zde ani čaj, káva, limo a pivo v lednici. Takto jsou vybaveny i ostatní pokoje tohoto rodinného penzionu. V roce 2012 byla dokončena přestavba objektu na penzion a nyní jsou hostům k dispozici 3 apartmány se 4 lůžky. Další rekonstrukce a rozšíření ubytovací kapacity se plánuje.

Za velké plus považujeme privátní prostředí celého penzionu i přilehlého dvora a zahrady, která je ubytovaným k dispozici.

Zahrada

Nyní se s námi podívejte na exteriér.
Přímo na dvoře je krytá pergola, která zajistí všem návštěvníkům úkryt před deštěm. Nemusíte tak při nepřízni počasí strávit svůj čas zavření na pokoji. Pokud by Vám bylo chladno, jsou zde k dispozici deky nebo se můžete přemístit do společenské místnosti, která zároveň slouží jako jídelna a jejíž součástí je i prostorný dětský koutek vybavený pohovkou, houpacím křesílkem a samozřejmě hračkami. Nejen díky tomu se penzion pyšní označením Baby friendly. Ale vraťme se ještě k venkovním prostorám. Na dvoře je plastový domeček a křesílka pro posezení na sluníčku. Moc se nám líbilo, že na dvoře jsou stáje pro koně a tak na nás občas zvědavě hleděli. U vytržení byla hlavně naše šestiletá dcerka, která je chtěla stále hladit a krmit. Nyní se podívejme na zahradu. Jde o větší prostor s upraveným trávníkem. V jedné části je ohniště a pohodlná křesílka. V další části je dětský koutek se skluzavkou a houpačkami, kam je ze všech koutů zahrady pěkně vidět, díky tomu máte své ratolesti pěkně pod dohledem. K zapůjčení je zde i přenosný gril, prostě pohoda.

Dámy jistě potěší možnost využití pračky a sušičky a pány zas samoobslužná pípa na pivo. Můj manžel chodil na pivko každý večer a samonatočení se zalíbilo i našemu dvanáctiletému synovi. Tak mě napadá, že jablko nepadá daleko od stromu, aneb co se v mládí naučíš … :-).

Díky výhodnému umístění penzionu v obci Křtiny jde o skvělý výchozí bod pro mnohé výlety za krásami Moravy. My jsme navštívili Macochu, Punkevní jeskyně známé svými podzemními projížďkami na lodičkách (kvůli velkému zájmu je potřeba se předem objednat), Kateřinskou jeskyni a jeskyni Výpustek. Vzhledem k tomu, že jsme pobyt podřídili dětem, tak jsme se vydali i do ZOO v Brně a ve Vyškově, kde je navíc Dinopark, ani do těchto míst to není daleko.

Kostel Jména Pany Marie

Další zajímavostí přímo v obci Křtiny je kostel Jména Panny Marie od architekta Jana Blažeje Santiniho, který je velmi oblíbeným cílem poutníků. K vidění je toho v této oblasti mnohem více, s tipy na výlety Vám místní rádi pomohou nebo můžete využít letáků, které jsou umístěny na chodbě penzionu. Kéž bychom měli více času, abychom mohli vidět ještě více … určitě se sem ještě vrátíme!

Společenská místnost

Náš tip: Penzion je velmi vhodný pro pořádání svatby nebo rodinné oslavy.

Penzion Starý pivovar získal regionální značku Služba Moravského krasu a my s tímto oceněním jen souhlasíme. Celý pobyt byl velmi pohodový a to i díky příjemnému personálu. Děkujeme, Olča s rodinou

Fotogalerie:

majitelka Barbara Brychtová

Sezení pod pergolou

Stáje

Koně

Trampolína

Dětský koutek

Kuchyňka na pokoji

Koupelna

 

Tagy: dovolená s dětmi | Penzion Starý pivovar | tip na výlet

Čtěte na Rodičům

Komentáře