Užijte si s dětmi přípravu Velikonoc

Datum publikace: 03.04.2017

Kategorie: Rodiče a děti | Vývoj předškoláka | Jak zabavit děti doma

Velikonoční tvoření s dětmi je radost. Jak jsou hrdé, když si domov ozdobíte jejich veselými výrobky slepiček, zajíčků a malovaných vajíček! Aby to šlo co nejjednodušeji, pořiďte si šikovné pomocníky. Třeba od tradiční značky OVO.

Zajíček v své jamce sedí sám
Barvená vajíčka jsou tradičním symbolem svátků jara. S malými dětmi ale asi nebudete mít čas ani trpělivost dělat náročné techniky. Vejce jednoduše a vesele ozdobíte pomocí obtisků. Letošní novinkou jsou OVO Obtisky na vejce s říkadly. Použití obtisků je velice jednoduché – na několik vteřin je ponoříte do vody a hned poté přitiskete na vejce. Pak je už jen opatrně odstraníte ochranný papír.

obtisky na vejce s říkankami

Kreativní sada s kvítky
Další novinkou je kreativní sada pro jarní tvoření v designu kvítků. OVO sada Jarní tvoření s kvítky obsahuje čtyři klasické práškové barvy na vejce a k tomu barevné papírové dekorace. Stačí je jen vystřihnout a následně pomocí návodu slepit Herkulesem. Vytvoříte tak různobarevné květináčky s okvětními lístky, které slouží jako stojánky na vejce.

Jarní tvoření s kvítky

Práškové barvy na vejce se používají také velmi snadno. Jednoduše je rozpustíte v horké vodě s přidáním octa. Vejce do nich na několik minut ponoříte a je hotovo. Pokud chcete vejce krásně lesklá, po oschnutí je přetřete tukem.

Značka OVO v sobě kombinuje tradici s moderními trendy. My jsme v dětství měli možnost barvit pouze ve čtyřech barvách. Maximálně jsme mohli barvy sami míchat, abychom dosáhli například oranžové. Pak přišly na řadu obtisky s jarními motivy. Nyní koupíte třeba gelové barvy s efektem, třpytivé obtisky nebo sety laděné do jedné barvy. To vše vám umožní vytvořit originální velikonoční výzdobu přesně podle vašeho přání. Produkty koupíte běžně v drogeriích nebo supermarketech, a to doslova za pár korun. Inspirujte se dalšími možnostmi zdobení na www.mojevelikonoce.cz

Tagy: děti | velikonoce | zdobení vajíček

Čtěte na Rodičům

Komentáře