Hurá do školy! Jaké pomůcky děti potřebují na výtvarku?

Datum publikace: 24.08.2017

Kategorie: Vývoj školáka | Školní pomůcky | Příprava do školy

Prázdniny letos utekly jako voda. Srpen si již ukrajuje z druhé poloviny pomyslného koláče a návrat do školních lavic se tak blíží mílovými kroky. Zatímco děti s posmutnělými obličejíky sledují ubíhající dny na kalendáři, rodiče s nadšením odpočítávají dny, kdy jejich ratolesti budou na pár hodin denně svěřeny do rukou školy.

S příchodem školního roku ruku v ruce přichází i méně příjemná povinnost vybavit naše dětičky vším, co do školy potřebují. Každý rodič si jistě dokáže v jasných barvách představit dlouhý seznam věcí, které je potřeba pořídit. Nedílnou součástí školního vybavení jsou i pomůcky na hodiny výtvarné výchovy. Víte, co vaše dítko nutně potřebuje a bez čeho se ve škole neobejde?

Zaostřeno na lepení!
Na hodinách výtvarné výchovy se často dějí hotová kouzla. Děti se učí malovat nejrůznějšími barvami, modelují, vystřihují a čas od času i něco lepí. Mezi pomůckami by jim proto nemělo chybět kvalitní lepidlo, se kterým bude tato činnost zábava. Jistě se vám někdy stalo, že jste koupili sice levnější lepicí tyčinku a doma zjistili, že vůbec nelepí, že je to spíše kousek plastu, který se jako lepidlo jen tváří. Tyto nekvalitní lepidla jsou bohužel často opatřena přebalem s pohádkovými postavičkami, které mají děti tak rády. My patrioti vám můžeme s klidným svědomím doporučit jistě všemi známá lepidla značky Herkules, která si možná pamatujete z dětství i vy a kdo ví - třeba je používáte ještě dnes, ať už v kanceláři či domácnosti.

Lepidla Herkules jsou uzpůsobena tomu, aby dětem co nejvíce usnadňovala práci. Lze tak snadno zabránit ulepeným dětským prstíčkům, celé lavice a znehodnocenému obrázku, ze kterého se na konci roku budete moci společně těšit. Pro úzkostné maminky máme dobrou zprávu - lepidla Herkules jsou zdravotně nezávadná, což dokazuje fakt, že jsou používána i pro lepení papírových obalů na potraviny.

Není lepidlo jako lepidlo
Pojďme si teď společně říci, jaká lepidla Herkules jsou k dostání a mezi čím můžete vybírat. Pro nejmenší děti, které budou navštěvovat přípravku nebo se chystají do první třídy, doporučujeme lepicí tyčinky, které po nanesení zanechávají stopu. Děti tak snadno poznají, kam lepidlo nanesly, fialová barva během zasychání zmizí a nebude vůbec vidět. S touto lepicí tyčinkou tak hravě předejdete zamazání dětí i jejich okolí od lepidla a zároveň zabráníte jeho plýtvání.

Pro dítka na prvním stupni jsou ideální lepidla pro kluky a holky. Lepicí tyčinky mají cool design uzpůsobený stylu holčiček i kluků v růžové a modré barvě. Díky nim bude v dětském kufříku veselo a děti se rázem budou o to více těšit na další hodinu výtvarky.

Myslíme i na starší děti
Abychom se v našem dnešním článku neoháněli pouze barevnými lepidýlky pro prťata, zmíníme i žlutočervenou klasiku. Děti na druhém stupni mohou na hodinách výtvarné výchovy pracovat jak s lepící tyčinkou, tak i s tekutou variantou lepidla, kterou je možné pořídit v několika velikostech. Velikost lepidla přizpůsobte potřebám dítěte, větší balení s přehledem vydrží na celý školní rok.

NÁŠ TIP:
Ještě jste s nákupem školních potřeb nezačali? Nebo záměrně čekáte na začátek školního roku, kdy dostanete kompletní seznam? Máme pro vás tip na kreativní kufřík, který je vybaven základními pomůckami: stírací tabulka A4, popisovač, pastelky, Herkules lepidlo 30g, guma, voskovky, tužka, nůžky, pravítko 20 cm.

Veselý motiv kufříku vykouzlí úsměv od ucha k uchu každému dítěti. K dostání je však pouze na eshopu výrobce druchema.cz!

Tagy: děti | prvňáček | Školní potřeby | výbava do školy | výtvarné potřeby

Čtěte na Rodičům

Komentáře