Školní výbavu pořiďte včas, ať nemusíte konec prázdnin strávit v obchodech

Datum publikace: 25.07.2016

Kategorie: Předškoláci | Školní pomůcky

V létě se čas většinou jakoby zrychlí. Sotva prázdniny začaly, už je třeba myslet na doplnění školní výbavy. Abyste nestrávili poslední prázdninové dny sháněním všeho potřebného, promyslete si nákupy včas. Výběr batohů a doplňků je teď mnohem větší, než bude koncem srpna.

Raději nespoléhejte na to, že jste nový batoh pořizovali nedávno. Děti rychle rostou a velikost školní tašky je třeba přizpůsobovat jejich výšce. Kromě toho prioritou školáků rozhodně není udržet hlídat, aby se jim batoh neponičil či neušpinil, takže stav jejich batohu raději včas zkontrolujte. Výběr je většinou, až na exponované období koncem srpna a počátkem září, poměrně široký, ale ne všechna školní zavazadla splňují specifické požadavky na pevnost, odolnost, pohodlí a bezpečí. Atraktivní novinku v této oblasti na náš trh přináší společnost Babypoint, a to kvalitní batohy a další školní vybavení německé značky Lässig.

Krásný a praktický zároveň

Školní batoh Lässig

Školní batoh Lässig je k dostání v dívčí i chlapecké variantě. Holčičí batoh zaujme roztomilými puntíky, klučičí zase modrými dinosaury. Výrobce samozřejmě myslel i na bezpečí, takže je na batohu dostatek reflexních prvků, vkusně zakomponovaných do základního motivu. Další výhodou je prostorné a přehledné uspořádání s řadou kapes a kapsiček jak uvnitř, tak i zvenčí. V deštivých dnech oceníte pláštěnku prakticky složenou v malé boční kapsičce. Batohu nechybí karabina, kapsa ze síťoviny nebo transparentní přihrádka, zkrátka vybavení na všelijaké poklady, které dítě do školy občas nosí. A aby netrpěla dětská záda, váží batoh jen 1,2 kilogramu, má anatomické tvarování a zadní část je vyrobena ze vzdušného materiálu. Popruhy jsou polstrované a ještě vybavené jistící doplňkovou přezkou. Zpevňující popruh s přezkou se nachází i v oblasti beder.

Vše v jednom

Pokud potřebujete obstarat naráz celou školní výbavu, můžete jednoduše zakoupit celý set. Ten navíc obsahuje klasický kompletně vybavený penál, praktické pouzdro na zip a peněženku. Poslední praktickou součástí je sportovní vak se stahovací šňůrkou, vhodný třeba do tělocvičny nebo na plavání.

Lehký látkový penál

Starší děti už většinou klasickým penálem opovrhují a zejména kluci, kteří nejsou tak hákliví na pořádek, mívají často tužky a propisky poházené různě po tašce. Tomu by mohl zabránit lehký látkový penál v jednoduchém, ale zároveň atraktivním zpracování. K výběru je více motivů včetně takových, které by mohly oslovit náročné puberťáky.

Oddělte svačinu od učebnic

Aby batoh nebyl po pár dnech špinavý od rozmačkaného banánu nebo jablka, je dobré svačinu dávat do plastového boxu. Použít můžete samozřejmě i ten nejobyčejnější, ale domácí svačina bude určitě více chutnat z nějaké barevné krabičky s obrázky. Lässig nabízí praktický box, kam se vejde jak dopolední, tak i odpolední svačina a navíc má uvnitř odnímatelný dělený tácek, takže se dá skvěle využít i na stolování v přírodě. Na výběr máte z několika motivů zvířátek.

Svačinový box

Od doby, kdy jsme chodili do školy my, se nabídka nesmírně rozšířila a dá se najít plno úžasných designových věcí. Tak by přece byla škoda zakoupit v rychlosti to první, na co narazíme v supermarketu, když můžeme svému dítěti dopřát krásné a zároveň kvalitní a promyšlené vybavení.

Tagy: babypoint | lässig | školní batoh | školní potřeby

Čtěte na Rodičům

Komentáře