První příznaky těhotenství po oplodnění

Datum publikace: 27.10.2014

Kategorie: Těhotenství | Zajímavosti ze světa těhulek | Zdraví v těhotenství | Otěhotnění | Přirozené rodičovství

První příznaky těhotenství po oplodnění jsou často podceňovány, neboť je většina žen připisuje příznakům premenstruačního syndromu. Které to jsou?

První příznaky
Typickým příznakem těhotenství je vynechání menstruace. Ovšem to, že je žena v jiném stavu, je možné poznat mnohem dříve – na základě sledování psychických a fyziologickým změn, ke kterým v organismu dochází. Mezi první příznaky těhotenství po oplodnění patří zvýšená podrážděnost a sklon k hádavosti, ztráta zájmu o sexuální aktivity (zejména v důsledku nedostatečného zvlhčení sliznice v pochvě zpočátku těhotenství), zvýšená empatie nebo plačtivost, únava a ospalost. Některé ženy se navíc stěžují na bolesti v podbřišku, zvýšená citlivost v oblasti prsou, bolesti hlavy a nevolnosti, které nemusí být ranní, ale mohou se objevit kdykoli během dne – zejména při cestování autem. Spousta žen také uvádí, že již v prvních týdnech těhotenství chodily často na toaletu.

Potvrzení gravidity
Protože tyto příznaky jsou velmi nenápadné a snadno zaměnitelné s premenstruačním syndromem (který je o to silnější v případě oddálení menstruace) nebo se stavem organismu například po nemoci (únava a ospalost), nelze je považovat za spolehlivé vodítko. Možnost, jak potvrdit graviditu, představují velmi citlivé těhotenské testy. Běžné těhotenské testy se doporučuje používat nejdříve od 5. týdne předpokládaného těhotenství. Ale z naší zkušenosti :-) Vám test výsledek sdělí již po 14 ti dnech, i když druhá čárka bude velmi slabá. 100% jistotu však dá budoucí mamince až lékařské vyšetření.

Tagy: potvrzení gravidity | první příznaky těhotenství

Čtěte na Rodičům

Komentáře