Sestavte perfektní pokojíček

Desatero při zařizování dětského pokoje

Datum publikace: 20.08.2015

Kategorie: Školáci | Dospívání | Bydlení | Dětský pokojíček

Vybíráte nábytek do dětského pokoje? Nepodceňte volbu nejdůležitějších komponentů: postele a psacího stolu. A jak správně vybrat? Přečtěte si našich deset doporučení!

1. Bezpečnost především

První zásada říká, že nejdůležitější prioritou je zdraví dítěte. Nekompromisní podmínku, kterou je třeba dodržet, proto představuje bezpečnost a zdravotní nezávadnost. Zde nestačí spoléhat se na tvrzení prodejce, že je jeho nábytek bezpečný a zdravotně nezávadný, nýbrž na certifikáty, které tyto vlastnosti deklarují. Jinými slovy chtějte vidět certifikát!

2. Dejte na zdravý rozum

Nábytek, který má ostré hrany, nebo skleněné komponenty, je pro děti nevhodný, i kdyby byl sebekvalitnější a sebekrásnější. Pamatujte na to, že děti používají nábytek jiným způsobem než dospělí (lezou po něm, bouchají do něho předměty), a mohou se snadno poranit. Dejte tedy na zdravý rozum a volte nábytek, který je vyráběn přímo pro děti.

3. Nábytek musí něco vydržet

S výše zmíněným souvisí i třetí zásada, a to, že by dětský nábytek měl být odolný, aby odolával náporu jeho malých uživatelů, a zároveň se snadno udržoval v čistotě. Vybírejte kvalitní nábytek, který vydrží.

Postel Hello Kitty

4. Větší postel neškodí

Čas rychle letí, děti rychle rostou, což je nejvíce poznat právě na posteli. Pokud chcete, aby postel Vašemu dítěti dlouho vydržela, na jejím rozměru rozhodně nešetřete. Optimální velikost je stejná jako u dospělých 90 x 200 cm. Větší postel nikdy není na škodu, menší ano.

5. Také stůl může být větší

Stejně jako postel může být větší i stůl. Kromě velikosti pak doporučujeme věnovat pozornost umístění zdroji světla (mělo by přicházet zleva) a úložným prostorům v dosažitelné vzdálenosti – poličkám a šuplíkům. A nezapomeňte na kvalitní židli, která je základním předpokladem pro zdravé sezení!

Psací stůl

6. Dopřejte dětem soukromí

Pokud jste více početná rodina a nemůžete dopřát každému dítěti luxus vlastního pokoje, můžete jim přesto zachovat soukromí, a to díky zajímavým nábytkovým sestavám, jako je kombinace palandy, psacího stolu a úložných prostor.

7. Rostoucí nábytek je výhodou

Velmi praktický je výškově nastavitelný nábytek, který roste spolu s dítětem. Stejně jako nábytek, který lze přeměnit, například dětská postýlka, kterou přetvoříte v plnohodnotnou postel nebo přebalovací pult, který později poslouží jako komoda.

8. Na designu záleží

Dětský pokojíček by měl být nejen bezpečný a praktický, ale také útulný, aby se v něm dítě cítilo příjemně. Vsadit můžete buď na veselé barvy, nebo na vzhled přírodního dřeva. Anebo je libo kombinace obojího? Pokud si nejste jisti volbou vzhledu, zeptejte se svých dětí. Mějte však na paměti, že dětský vkus je velmi proměnlivý, a proto se vyplatí vydat se cestou nadčasového designu. Vzhled pokoje můžete vždy dotvořit samolepicí dekorací nebo barvou stěn.

Designový pokojíček

9. Dvakrát vyber, jednou kup

Abyste byli se svou volbou v budoucnu spokojeni, vybírejte tam, kde je z čeho. Ideálně ve specializovaném obchodě s nábytkem, kde mají široký sortiment nejen dětských postelí a psacích stolů, ale také židlí, skříní a drobného nábytku. Velkou výhodou je, že hned vidíte, jak se k sobě jednotlivé kusy nábytku hodí.

10. Neplaťte více, než musíte

Dalším důležitým aspektem je pochopitelně cena. Pokud si myslíte, že za kvalitu musíte draze zaplatit, vyvedeme Vás z omylu. Kvalitní a designově vydařený nábytek totiž vůbec nemusí být drahý! Zejména když využijete akčních cen.

Náš tip: Nakupte v internetovém obchodě www.nabytek-nej.cz, kde budete mile překvapeni nejen šíří kvalitního sortimentu, ale právě také velice příznivými cenami.

Tak dobře vyberte a ať se Vašim dětem báječně bydlí!

Tagy: bezpečný nábytek | dětský nábytek | dětský pokoj | zařizování pokoje

Čtěte na Rodičům

Komentáře