Obří stavebnice zabaví děti, když zatoužíte po klidu

Datum publikace: 07.03.2016

Kategorie: Hry a volný čas | Hračky pro děti

Narozeniny, svátek, Vánoce, vysvědčení… tolik příležitostí obdarovat děti nějakou pěknou hračkou. Vidět radost v dětských očích je ten nejhezčí pohled. Aby potěšení z dárku vydrželo co nejdéle, je potřeba vybírat hračky s rozmyslem. Tak, aby odpovídaly věku dítěte, byly dostatečně kvalitní a podporovali dětskou fantazii. A když ještě přidáme ekologický aspekt a českého výrobce, nemůžeme šlápnout vedle.

Příkladem takové hračky je obří stavebnice Cihličky pro dětičky, česká hračka, která v sobě spojuje geniální nápad, variabilní použití a ekologické zpracování. Také jste si jako malí stavěli hrady, bunkry, tunely nebo domečky pro panenky? Z Cihliček lze postavit cokoliv, omezení je jen ve velikosti fantazie, která je u dětí obrovská.

Michalka: "Tohle je můj nový dům z Cihliček. Sama jsem si ho postavila a je mi v něm dobře."

A rodiče mohou načerpat tipy na facebookových stránkách Cihliček, kde najdete plno inspirujících fotografií. Stavění z Cihliček je jednoduché a tvořivě zabaví děti od 3 do 8 let. S Cihličkami si děti hrají samy a dospělí se občas rádi přidají, což dokládají obrázky rodičů zabraných do hry.

Domečky jsou nejčastější stavbou, děti je mají rády

Za zrodem Cihliček stojí rodiče, jejichž dětem udělala jednou ohromnou radost babička, když jim přivezla z práce krabice od faktur. Stavělo se neustále, každý den nové stavby, zavládla radost, spolupráce a tvořivost. Krabice však mnoho nevydržely, nebyly stabilní a stavby padaly. Od tohoto momentu se začal psát příběh Cihliček.

Z Cihliček děti staví i velké napodobeniny strojů jako letadel, aut, autobusů, tanků...

Hledal se ten nejlepší materiál po celé Evropě, přidaly se vnitřní výztuhy, použily se netoxické barvy, testovalo se a testovalo, až konečně mohla začít výroba. Prodej začal v říjnu 2013 a již začátkem prosince byly všechny stavebnice vyprodány. Postupně se navyšovala výroba a pracovalo se na dalších zlepšeních. Přibyly spojky, kterými lze Cihličky spojovat do dlouhých překladů a trámů. Děti si Cihličky oblíbily a v roce 2014 jim odborná komise ze Sdružení pro hračku a hru udělila ocenění Správná hračka.  

I loď se dá postavit a podniknout mořské dobrodružství

Cihličky zakoupíte přes specializovaný e-shop provozovaný přímo výrobcem. Doprava je zdarma a zboží je odesíláno následující pracovní den, což je veliká výhoda, když stále odkládáme nákup dárku k narozeninám, a pak ho sháníme na poslední chvíli. Zaneprázdněným rodičům ušetří čas i to, že máte na výběr pouze z jedné nebo dvou sad, nemusíte se probírat několika stránkami variant. Na stránkách najdete i návody a tipy na stavby a hry

Společně v domečku. Učíme se spolupráci. Pak si postavíme třeba pec a budeme vařit

Řešíte problém s prostorem? Cihličky jsou sice „obří stavebnicí“, ale díky svému tvaru jsou perfektně skladné a uložíte je opravdu všude, vyskládané na sebe podél stěny vám uberou pouze 12 centimetrů. A proč jsou Cihličky zrovna ze speciálního kartonu, a ne třeba z molitanu? Jen tak lze udržet přijatelnou cenu a navíc výrobci Cihliček dbají na ekologii a recyklovatelnost. I tak je zaručená nosnost Cihličky minimálně 30kg a v testech unesly i neuvěřitelných 100kg, děti po nich mohou bez obav chodit, sedat a stoupat na ně. Máte k Cihličkám další otázky? Zeptejte se na jejich facebooku, kde Vám velmi rádi odpoví. Cihličky již potěšily tisíce dětí v rodinách, školkách a dětských koutcích, i Vy můžete být mezi nimi.

Cihličky se v létě berou ven a kromě staveb se s nimi dá hrát spousta pohybových her

Tagy: barevné cihličky | cihličky pro dětičky | dětská stavebice | stavebnice cihličky

Čtěte na Rodičům

Komentáře