Hračky nejen pro malé kluky

Robotické hračky pro malé i velké kluky

Datum publikace: 04.12.2015

Kategorie: Novinky na trhu | Školáci | Dospívání | Hry a volný čas | Hračky pro děti

Že jsou muži v každém věku stále kluky, je obecně známé. A že tito velcí kluci mívají sny a přání stejná, jako jejich synové, to dobře ví společnost ATFE s.r.o., provozující obchod s modely na ovládání. Pokud si pod tím představíte jen auta na baterie, pak jste daleko od skutečnosti. Jelikož se blíží Vánoce, je nejvyšší čas přemýšlet o vhodném dárku, a tak už jen zbývá se podívat, co všechno se za modely na dálkové ovládání a roboty skrývá.

Všechno se hýbe, jen vy stojíte v úžasu

Největší nabídku modelů a robotů na ovládání má u nás v republice určitě www.RCobchod.cz, s dvěma kamennými prodejnami – v Mochově u Prahy a Hrušové u Vysokého Mýta. Jsou to zároveň i výdejní místa, kde si můžete vyzvednout zboží objednané v e-shopu, máte-li prodejny na dosah.

Vybírat dárek z tak rozmanitého sortimentu není jednoduché. Máte-li konkrétní představu, čím byste překvapili děti (a třeba i partnera) pod stromečkem, ani tak není výběr jednoduchý.

Auta na ovládání, pracovní stroje, letadla, vrtulníky, čluny, lodě, plachetnice i ponorky, nebo tanky, drony s kamerou i bez, a to ještě není vše. Najdete tu robotická zvířata, hmyz, roboty na kolech, dinosaura pěkně velkého, a pro malé motoristy koupíte i elektrické dětské vozítko.

MJX HEXA s online přenosem FPV přes WiFi

Drony vedou

Helikoptéru zná každý, drony jsou zajímavější příbuzní. Kvadrokoptéry mají čtyři vrtule, a jsou v několika provedeních, od jednodušších pro začátečníky, až po drony schopné provozovat akční a akrobatické průlety. Dražší drony, vhodné pro dospělé, jsou vybaveny HD kamerou, na níž se dá úhel záběru měnit pomocí ovladače. Některé drony umožňují sledovat video z letu na displeji ovladače, s maličkými typy je možné létat po bytě (mini UFO se vejde do dlaně).

Vrtulníky pořídíte pro úplné začátečníky i pro pokročilejší „letce“, jen pamatujte na to, že vrtulníky potřebují na létání prostor, největší má rozpětí přes jeden metr, některé typy jsou také vybaveny s kamerou. Nechybí pochopitelně ani letadla, od hornoplošníků pro začátečníky, až po akrobatické letouny a stíhačky s dobou provozu čtyřicet pět minut. Největší letoun má rozpětí 140 centimetrů, a nezničitelný je zase větroň z polypropylenu. Všechno na dálkové ovládání osazené bateriemi.

Obojživelník - voda, bláto, tráva, sníh

Páni kluci všeho věku milují kola

Objevit pod stromkem takový dárek jako je obojživelné auto, to už stojí za to! Tenhle fešák se hodí i pro předškolní kluky, vydrží hodně a je opravdu odolný všem nástrahám cest a terénu. V autech je výběr obrovský: mini auta zvládnou i ti malí – bude se jim líbit autobus, hasiči, traktor nebo kamion s cisternou. Silniční auta jsou vhodná k jízdě po asfaltu, mají nižší podvozek, právě tak, jako auta ze série Rally Legends – tam si přijdou závodníci na své.

Starší páni kluci (i tatínkové) ocení trucky, auta s velikými koly, mnohá s voděodolnou elektronikou do extrémního terénu. Buggy je rychlé auto s menšími koly než truck, jezdí v trávě, po štěrku i po asfaltu. Trialová auta zase zvládají překážky všeho druhu, a nezapomnělo se ani na motorky.

Válečníci beze zbraní

Léto je daleko, ale malý člun na ovládání, který bude brázdit vlny vašeho bazénu, není marný ani pod stromkem. Pro náročnější jsou k mání bitevní lodě, torpédoborce, remorkéry, rychlostní čluny a pro ctitele oceánských plaveb je tu jachta. Taky plachetnice a dokonce ponorku jako stavebnici nebo komplet můžete dostat v RC obchodě. Zavážecí lodice jsou vybaveny sonarem.

Tanky přitahují kluky všech věkových kategorií a tady je výběr nevídaný: některé tanky střílí airsoft kuličky, jiné mají infrastřely (nemusíte kuličky hledat a sbírat), bitvy budou zaručeně na úrovni. Obojživelný tank nechybí v nabídce kamenného obchodu ani e-shopu.

Robo-Dog - Pes na dálkové ovládání a RC segway robot KidBe na dálkové ovládání

Zvířátka a potvůrky na dálkové ovládání i pro děvčátka

Takový černobílý robotický pes se svítícíma očima štěká, kňučí, vrtí ocáskem, sedne, lehne i na záda se převalí a k tomu ještě hýbe ušima a tancuje. Na hodinové nabití dokáže třicet minut skotačit dětem pro radost, a co je nejlepší? Nemusíte venčit, krmit ani chodit na veterinu!

Pavoukovi se spoustou mrskavých nožiček svítí barevně oči a dokáže se pěkně svižně otáčet kolem dokola. Stonožka nebo želva jsou jako živé a štír nahání strach vysoko zdviženým bodcem. Jsou tu dálkově ovládání hadi i krab, největším zvířetem je dinosaurus osmdesát centimetrů dlouhý. Reaguje na ovladač a na pohyb ruky díky senzoru pohybu. Je přítulný a hravý, a přes svou velikost nikde nepřekáží.

Milou hračkou pro školní děti by mohl být robot SEGWAY na dvou kolech. Je vybaven šestiosým gyroskopem, tudíž se bez problému udrží vzpřímeně v klidu i v pohybu. Tančí, boxuje, převáží na podnosu břemena a dá se ovládat i gestem ruky, ovladač má dosah dvacet metrů.

Co všechno ještě dokáže dálkové ovládání, a co koupit jako vánoční dárek, vám ochotně poradí v prodejně, nebo na info e-shopu. V obchodě seženete i náhradní díly, na výrobky je poskytován odborný servis. Vybrané zboží doručí RC obchod do dvaceti čtyř hodin, poštovné při nákupu nad tři tisíce korun je zdarma.

Tagy: drony na ovládání | obojživelné auto | robotické hračky | vánoční dárek | vrtulníky na ovládání

Čtěte na Rodičům

Komentáře