Ve zdraví a pohodlí nejen v těhotenství

Datum publikace: 25.09.2017

Kategorie: Péče o miminko | Krásná maminka

Těšit se na miminko a užívat si pak první společné chvilky je nejkrásnější čas každé maminky. Těšíte se z každého společného momentu, snažíte si zapamatovat každou drobnost a nechcete, aby toto období kdy skončilo. Máme to tak všechny. Jenže občas se objeví mráček na jinak dokonalé obloze rodičovství, který může znamenat do budoucna dokonce velké problémy. Ale nebojte, není to nic, s čím by vám rada v tomto článku nepomohla.

Problémy se zády už v těhotenství

Tím pomyslným mráčkem, o kterém zde mluvíme, je problém s bolestivými zády. Už v těhotenství vás to může nemile potrápit. Kvůli hormonální změně dochází k výraznému uvolnění vazů spojujících kosti pánve a páteře. A to má za následek, že se páteř, zejména pak ta bederní, může v těhotenství významně prohnout. Spolu se stále se zvyšující váhou a zátěži mohou právě bedra začít hodně bolet.

Řešením nejsou prášky od bolesti

Na prášky od bolesti ale zapomeňte. Nejen, že jsou v těhotenství naprosto nevhodné, ale také bychom to s nimi i za normálních okolností neměli přehánět. Proto raději sáhněte po speciálním těhotenském polštáři. Ten je konstruován do tvaru „C“, díky čemuž budete mít stálou oporu při odpočinku nebo spánku. Tvarem C dosáhnete podpory hlavy, zad a nohou. A právě to je téměř magický elixír na bolest bederní páteře.

Po porodu to nekončí

Ovšem ani po porodu problémy se zády nekončí. Nebudou sice třeba až tak silné a naléhavé, ale stále budou aktuální. Je proto potřeba na ně i během kojení nebo odpočinku s miminkem pamatovat. Postup je zcela stejný. S Motherhood těhotenským polštářem totiž můžete zároveň i velice pohodlně kojit a užívat si společných chvil s miminkem, aniž byste pociťovala jakékoliv nepohodlí či dokonce bolest.

Těhotenský polštář funguje na jedničku!

Polštář poskytuje podporu páteře i při každodenních činnostech. Konstrukce polštáře je totiž dvojdílná, což umožňuje obtočení polštáře kolem těla a tím je vhodnou oporou ke kojení. Kromě toho, podporuje kojení v leže, což uvítají maminky zejména po císařském řezu. Alternativou klasického Motherhood těhotenského polštáře je malý kojicí polštář, který si ale neobtočíte kolem těla. Ovšem i ten je skvělým pomocníkem a terapeutem při bolestech šíje.

První chvilky s děťátkem v pohodě

První momenty, zážitky a chvilky s miminkem by měly být ty nejkrásnější ve vašem životě. Nenechte si je proto zkazit něčím podobným jako je bolest zad a šíje. A vylepšit si je můžete nejen Motherhood těhotenským polštářem, ale také kompletní výbavičkou pro vaše miminko. Od zavinovaček a dek, přes dětské povlečení, až po hnízdečko k adaptaci. To vše najdete v nabídce Motherhood a vše v té nejvyšší kvalitě a prověřeno certifikátem kvality Oeko-Tex Standard 1. třídy. www.motherhood.cz

Občas se objeví na jinak dokonalé obloze rodičovství mráček, který může znamenat velké problémy. Ale nebojte, není to nic, s čím by vám rada v tomto článku nepomohla.

Tagy: kojení | kojící poltštář | těhotenský polštář | těhotenství

Čtěte na Rodičům

Komentáře