Dětská postel, která ušetří místo

Datum publikace: 31.05.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Dětský pokojíček

Jen málokdo není při zařizování dětského pokojíčku limitován prostorem. A co teprve, když se do něj musí vejít dětí víc. Pokoj do stran nenafoukneme, ale dá se využít místo ve vzduchu – ideální jsou například vyvýšené postele a palandy.

Kdo bude spát nahoře?
Palanda v moderní podobě přesvědčí i ty rodiče, kteří s ní mají špatné zkušenosti z dětství. Na dnešní postele je pohodlný přístup pomocí žebříku s dostatečně širokými nášlapy anebo s pomocí schodiště, které bývá i s úložnými prostory. Samozřejmostí je bezpečnostní mantinel u horního lůžka. Užitečná je i odkládací plocha vedle matrace nebo u stěny nad lůžkem.

Není vůbec nutností, aby byly postele přímo pod sebou, jak tomu bývalo dříve. Praktičtějším i estetičtějším řešením je, když jsou postele do pravého úhlu. Ten, kdo leží na spodním lůžku dětské patrové postele, tak nemusí mít pocit stísněnosti nebo nedostatku vzduchu. V případě nedostatku prostoru je ale samozřejmě možná i varianta lůžek pod sebou.

Z postele zvesela
Jak nejlépe začít den, než rovnou z postele sjet po skluzavce? To probere i toho, komu se vůbec nechce vstávat do školy. Borovicová dánská postel Dany přesně toto nabízí. Zároveň nechybí pohodlné schůdky pro cestu nahoru nebo když není na klouzání nálada. Lůžko je ve výšce cca jednoho metru, takže se pohodlně povléká i stele. Hravé děti zajisté ocení zábavné lůžko v podobě dětské postele se skluzavkou.

Vše v jednom
Pro ty, kteří řeší opravdu každý centimetr, je ideální multifunkční postel Robin. Praktické řešení v sobě skrývá lůžko, výsuvný psací stůl, skříňku a několik polic. Dětská postel se stolem a skříní není určena pouze pro malé děti, efektivně ji využijí také předškoláci a studenti na prvním stupni. Pokud je v místnosti vestavěná skříň, stačí dokoupit židli, lampičku a koberec a máte v pokojíčku vše potřebné.

Univerzální sestava
Bílá sestava Moli s barevnými akcenty nabízí mnoho variant pro pokojíček obývaný jedním i dvěma dětmi: palandu, vyvýšenou postel se skříní či psacím stolem nebo klasickou nízkou dětskou postel s úložným prostorem.

Při vybírání postele pro předškoláky nebo školáky berte v potaz i jeho názor. Oni v ní budou každý den usínat a probouzet se. A dobře vyspané dítě je předpokladem pro dobrou náladu – jeho i vaší.

Tagy: děti | dětská postel | dětský pokojíček

Čtěte na Rodičům

Komentáře