Dětská radost z pohybu ve vodě

Datum publikace: 25.05.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Miminko | Hry a volný čas

Pro děti je voda naprosto přirozeným prostředím. Stačí ale jeden nepříjemný zážitek, kdy se třeba dítěti dostane voda do očí, a strach z vody je tu. Pocit bezpečí dodá děťátku nafukovací límec Baby Ring.

Mezi rodiči jsou oblíbené kurzy plavání s miminky. Někde nabízejí i „vaničkování“ pro nejmenší, které probíhá doma v pohodlí vlastní koupelny. Pobyt ve vodě je pro děťátko zdravou aktivitou, při které si užívá volnosti pohybu a zároveň přirozeně posiluje svaly a procvičuje své motorické dovednosti.

Pohodlné a zdravé koupání

Užitečnou pomůckou pro malé plaváčky je nafukovací límec Baby Ring. Na rozdíl od pomůcek pro starší děti (nafukovacích rukávků a nafukovacího kruhu) Baby Ring neomezuje dítě v pohybu. Dospělí zase uvítají, že se nemusí k dítěti předklánět, a netrpí tak jejich záda. Jestliže se děťátko vyvíjí fyziologicky, může se s koupáním za pomoci Baby Ringu začít přibližně ve třetím až čtvrtém měsíci.

Plavání uleví od bolestí

Kromě toho, že pobyt ve vodě s Baby Ringem podporuje správný fyzický vývoj děťátka, přispívá také k psychické pohodě včetně chuti k jídlu a kvalitního spánku. Při správném využití kruhu Baby Ring se deťátku posilují přímé břišní svaly, které ovlivňují peristaltiku střev. Pohyb a posilování tak pomáhají proti bolestem bříška, tzv. tříměsíčním kolikám.

Jak na správné procvičování?

Kruh Baby Ring používejte pouze v poloze na zádech. Miminko tak bude mít mírně pokrčené nožičky, kterými bude s chutí kopat a přitahovat je k bříšku. Takto si přirozeně procvičuje přímé i šikmé břišní i stehenní svaly. Nožičky se však nesmí nedotýkat dna vany, protože by tak bylo miminko ve svislé poloze a docházelo by k tlaku na krční páteř. S kruhem nikdy nepokládejte děťátko na bříško, aby nemělo zákloněnou hlavičku.

Bezpečí zaručeno

Baby Ring se snadno nasazuje i sundává pomocí suchého zipu. Vnitřní šev je příjemně měkký a netlačí na jemný dětský krček. Podpěra bradičky fixuje její pozici a zamezuje sklouzávání hlavičky. Pro zajištění naprostého bezpečí má límec dvě nafukovací komory se samostatnými ventily.

Baby Ring je určen do vany nebo bazénu do maximální hloubky 1 metru. Vyrábí se ve dvou velikostech, malý pro dětátko o váze 3–15 kg  (0–24 měsíců) a střední  pro 6–36 kg děti (3–36 měsíců). Oba typy jsou ve tvaru kytice s motivy mořského světa a možností výběru z několika barev pro chlapečky i holčičky.

Používání pomůcky Baby Ring bylo konzultováno s dětským fyzioterapeutem a neurologem. Bezpečnost a kvalita je potvrzena českým Institutem pro testování a certifikaci (ITC) Zlín. Baby Ring k nám dováží společnost Babypoint.

Čtěte na Rodičům

Komentáře