Super hra na letní dny Helix

Jak zabavit menší i větší děti, když chybí wifi?

Datum publikace: 02.08.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Hry a volný čas | Hračky pro děti

Žijeme ve světe technických vymožeností, a tak není divu, že i malé děti bravurně ovládají mobily, tablety, počítače… a přiznejme si, že mnohdy i lépe nežli my dospěláci. Opravdové peklo začíná tehdy, když vyjedeme někam, kde internet není vůbec, anebo nemá dostatečnou rychlost. To je trest hlavně pro nás, rodiče. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak zabavit větší i menší ratolesti a vyzkoušeli za vás nové hry Sling Stix a Helix Fun.

Sling Stix
První horkou novinkou tohoto léta je hra s názvem Sling Stix.

Jsou to plastová držátka s přísavkou a spouští (podobně jako u pistole).

Účelem hry je chytit letící míček na přísavku a hodit ho zpět protihráči. Zní to celkem snadně, ale není to tak, alespoň pro začátečníky. K nahození míčku je potřeba řádně švihnout a v pravé chvíli stisknout spoušť, která balónek uvolní.

Tak schválně, kolikrát balónek spadne na zem, než se jej naučíte správně odpalovat a kolikrát se vám jej podaří zachytit přesně na přísavku?

Podívejte se, jak to šlo nám…

 

Je to celkem honička a tak se hráči střídali a zkoušeli i různé triky. Co takhle nadhodit míček pod nohou?

Helix fun
Další novinkou je hra s pálkami zvaná Helix fun, vhodná pro menší děti, nemyslete si, ale, že pokud máte teenagera, že ho hra nebude bavit.

Obsahuje totiž dva míčky s peříčky. Míček se žlutými peříčky je pomalejší a je určen pro menší děti a začátečníky. Naopak míček s oranžovými peříčky je rychlejší a můžete s ním hrát na větší vzdálenost, až 15 m.

Hru můžete zakoupit v prodejnách Albert, hypermarketech Globus, v prodejnách hraček Pompo a Hamleys, nebo u online prodejců Alza.cz a Mall.cz.

My jsme do hry zapojili slečny ve věku 8–12 let a posuďte sami, jak jim to šlo.

NÁŠ TIP: Tato hra je vhodná i do interiéru, jelikož míčky jsou lehké a jen tak s nimi něco nerozbijete.

Nechte děti, ať odloží elektroniku, protáhnou si tělo a zabaví se se svými kamarády. Pokud se obáváte, že hry budou děti bavit jen chvilku, zpestřete jim hru úkoly, které mají plnit, např. po odpalu míčku se otočte kolem své osy, udělejte kotoul nebo pokud je dětí více, předejte pálku dalšímu spoluhráči a ten musí stihnout míček odpálit zpět soupeři.

Ukažte dětem, že nejlepší je trávit léto venku se svými kamarády. :-)

Tagy: děti | helix fun | hra | sling stix

Čtěte na Rodičům

Komentáře