Podlahy z PVC a vinylové podlahy

Datum publikace: 18.04.2016

Kategorie: Novinky na trhu | Bydlení

Polyvinylchloridové podlahy v posledních deseti letech zaznamenaly obrovský boom. Od původních panelákových „lin“ k dnešnímu PVC uplynulo hodně času a technologie i materiály se posunuly o mílové kroky kupředu.

Podlaha z polyvinylchloridu, zkráceně PVC, předčí očekávání v mnoha bodech. O tomto materiálu panuje historicky několik mýtů a pověr, které se díky moderním PVC podlahám nezakládají na pravdě. PVC podlaha poskytne komfort od prvního setkání - již prvotní manipulace a transport zakoupené podlahy je snadný. PVC potěší jak dekorem, tak snadnou pokládkou. V menších a prostorově jednoduše řešených místnostech není položení podlahy nikterak náročné. Podlahy z PVC dokáží zcela realisticky imitovat dřevěnou podlahu. Dřevo, coby přírodní materiál je limitován klasickým designem. Může dojít pouze k různým povrchovým úpravám nebo tónování. PVC naopak umožní vnést do klasických přírodních vzorů artové dekorové prvky, jako např. nápisy, vzory, otisky a různé reliéfy apod. Zároveň není zákazník limitován ani v barevné škále a to ani v nejjemnějším tónování. K vlastnostem moderních PVC podlah, které oceníte jak v bytě, tak v rodinném domě patří bezesporu schopnost tlumení kročejového hluku, vysoká odolnost proti vlhkosti a vodě, snadná údržba a oproti dřevu či dlažbě také vysoká odolnost vůči mechanickému poškození a poškrábání.

Imitace dubového dřeva

Vinylová podlahová krytina, tedy pod vysokým tlakem lisované PVC, poponesla tolik vyzdvihované vlastnosti polyvinychloridu ještě o krůček dál - tepelný komfort, snadná manipulace, odolnost vůči vodě a design bez hranic. Vinylové podlahy imitují přírodní dřevo dokonale, přitom jsou ekonomicky dostupnější. Kolekce MODULEO SELECT, IMPRESS a VISION jsou novou generací vinylových podlah, která splní očekávání i těch nejnáročnějších. Sortiment Moduleo obsahuje desky i dlaždice, které lze použít pro plovoucí (CLICK) i celoplošně lepené podlahy.

Celoplošná lepená podlaha

Více informací v síti prodejen Breno a na webových stánkách www.BRENO.cz.

Tagy: imitace dřeva | koberce BRENO | plyvinychloridové podlahy | pvc

Čtěte na Rodičům

Komentáře