Hračky, které vzdělávají

Datum publikace: 12.04.2016

Kategorie: Novinky na trhu | Hračky pro děti | Vývoj školáka

Existuje nesčetné množství hraček pro děti. V dnešní době nalezneme spousty hračkářství, ve kterých je velký výběr jak pro holky, tak pro kluky. Ne každé hračky jsou ale pro naše děti prospěšné a mnoho rodičů se již při koupi zaměřuje také na to, aby hračka nejen bavila, ale i rozvíjela. Vývoj hraček je na takové úrovni, že si můžeme dovolit vybírat ty, které našim dětem dají kromě zábavy a radosti i něco navíc.

Hrajeme si a rozvíjíme

Už jen samotnou hrou se děti něčemu učí. Komunikaci, slovní zásobě, poznávají barvy, tvary a rozvíjejí svou fantazii. Existují ale hračky, které kromě toho rozvíjejí také jemnou motoriku, logické uvažování a stimulují rozvoj dovedností. Některé hračky mohou pomoci i při vývojových obtížích.

Puzzle - Denní činnosti

Internetový obchod www.aaa-skolak.cz se zaměřuje právě na hračky didaktické, vzdělávací a rozvojové. Vyhýbají se hrám, které v dětech probouzejí škodolibost, zlomyslnost nebo dokonce násilí. Nenajdete u nich tedy ani svítící meče, ani hry, u kterých je prostor pro škodění. Tento obchod vybírá pouze takové zboží, které bude vašim dětem zábavou, ponaučením nebo příkladem.

Puzzle - Povolání

Puzzle trochu jinak

Velmi oblíbené jsou puzzle a skládačky izraelské firmy Bookid Toys. Právě v Izraeli je předškolní pedagogika na velmi vysoké úrovni. Není proto náhodou, že se zalíbila jak dodavateli, tak spokojeným zákazníkům. Mají vysokou didaktickou hodnotu a jsou zaměřené na všestranný rozvoj předškolních povinností, kromě toho jsou velmi dobře a kvalitně zpracované.

Pro nejmenší tu máme Puzzle 4v1, které se zaměřují na každodenní témata, jež jsou pro děti důležitá. Najdeme na nich denní činnosti, dopravní prostředky nebo třeba povolání. Protože se malé děti teprve učí skládat obrázky, puzzle jsou po 4, 6, 9 či 12 dílcích. Tyto puzzle skvěle doplňují párové skládačky Bookid Toys, které jsou tématicky neotřelé a poskytnou vám mnoho námětů ke společné konverzaci.

Puzzle - Dopravní prostředky

V některých tématech si rozšíříme slovní zásobu i my dospělí. Mnohdy totiž objevíme například nářadí, které pro většinu netechnických typů není úplně známé. O to více vás jistě bude bavit společné hraní.

Oproti puzzlím na elektronických zařízeních si u těch klasických děti trénují také jemnou motoriku a koordinaci oko-ruka, která je velmi důležitá pro budoucí nácvik psaní.

Vzdělávací hračky

Hry pro školáky

Na AAA Školák naleznete skvělé hry i pro školní děti. Prostřednictvím těchto her se váš školák zdokonaluje jednak v běžných věcech, které potřebuje dnes a denně, ale také v matematice, čtení nebo psaní. Můžete si tedy společně hrát a váš malý student nebude ani vědět, že studuje. :) Zkuste například hru Alexander Měsíce a roční období, která skvěle procvičí vědomosti, a přitom se u ní pobavíte. Vybrat si můžete třeba i Matematický závod, Písmenkobraní nebo Navlékej, nečekej.

Kromě edukace se s dětmi sblížíte a užijete si dobře strávený společný čas.

Tagy: hračky pro děti | rozvoj dítěte | smysluplný dárek | vzdělávací hračky

Čtěte na Rodičům

Komentáře