Ovulace

Jak zvýšit pravděpodobnost početí

Dříve se neplodnost připisovala výhradně ženě, dnes už víme, že vina může být také na straně muže. K tomu, aby dva lidé počali potomka, musí být oba v psychické i fyzické pohodě. To platí v dnešní uspěchané době dvojnásob. Pokud se dlouhodobě snažíte o miminko, ale zatím bez úspěchu, nemusí to ještě znamenat, že by jeden z Vás nebyl po zdravotní stránce v pořádku, příčin může být celá řada.

pokračovat na článek

Ovulace, oplodnění a pohlaví dítěte

Během ovulace dochází k uvolnění zralého vajíčka z vaječníku, které začne sestupovat vejcovodem k děloze. Pokud dojde k jeho oplodnění spermií, dojde také k početí. Výpočet ovulace Vám pomůže určit nejen plodné dny, ale také ovlivnit pohlaví potomka.

pokračovat na článek

Ovulace a oplodnění

Jakou má souvislost ovulace a oplodnění? A jak lze této souvislosti využít při plánovaném rodičovství, anebo naopak v rámci ochrany před nechtěným otěhotněním?

pokračovat na článek

Ovulační kalkulačka

Ráda byste otěhotněla? Výpočet ovulace Vám pomůže zjistit, které dny jsou nejpříznivější k početí. K výpočtu se nejčastěji používá ovulační kalkulačka.

pokračovat na článek

Ovulační dny jsou součástí menstruačního cyklu

Ovulační dny jsou nedílnou součástí menstruačního cyklu. Ženy zjišťují své ovulační dny, aby zvýšily pravděpodobnost početí, anebo naopak snížily riziko nechtěného otěhotnění. Víte, jak své ovulační dny vypočítáte?

pokračovat na článek

Ovulační hlen jako příznak ovulace

Změny v cervikálním hlenu patří mezi příznaky ovulace, a potažmo i plodných dní. Jak poznat podle ovulačního hlenu, že jste plodná?
pokračovat na článek

Bolestivá ovulace a jak jí předejít

Bolestivá ovulace se projevuje nepříjemnými křečemi v podbřišku, které mohou mít různou intenzitu. Co je její příčinou? Jak lze bolestivé ovulaci předejít?

pokračovat na článek

Ovulace a plodné dny

Zjištění termínu ovulace je základním předpokladem pro stanovení plodných dnů. Plodné dny označují období, kdy může žena otěhotnět.

pokračovat na článek

Výpočet ovulace

Ovulace je označení pro uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Výpočet ovulace se používá především v rámci plánovaného rodičovství a slouží ke stanovení plodných dní, tedy dní, kdy je žena schopna otěhotnět.

pokračovat na článek

Příznaky ovulace

Pokud si přejete otěhotnět, měla byste vědět, kdy máte své plodné dny. Ty lze určit na základě zjištění termínu ovulace. Jednu z metod, jak tento termín zjistit, představuje sledování příznaků ovulace.

pokračovat na článek
1