Co s sebou do první třídy?

Datum publikace: 16.06.2016

Kategorie: Školní pomůcky | Příprava do školy

Nový školní rok už se pomalu blíží a naši prvňáčci se chystají poprvé do neznáma. Zatímco oni se těší na nové kamarády a zážitky, my rodiče si děláme starosti, abychom jim pořídili všechno potřebné. Bez čeho se náš prvňáček neobejde a na co bychom měli při výběru brát zřetel?

Při výběru pomůcek pro prvňáčky je třeba myslet hlavně na praktičnost, funkčnost a bezpečnost. Školní výbava se musí dětem samozřejmě i líbit, ale volba oblíbeného hrdiny by měla být až tím posledním kritériem. A největší pozornost bychom měli věnovat výběru aktovky.

Pozor na zátěž

Školní aktovka by měla být co nejlehčí. Prvňáček by neměl nést na zádech více než 10 – 15 % své tělesné váhy. Prázdná taška by proto měla vážit maximálně 1200 g. Výhodou je, když má aktovka bederní pás, který pomůže přenést váhu tašky ze zad na pánev a tak zátěž rovnoměrně rozloží. Kromě hmotnosti je třeba dbát také na velikost. Taška by neměla přesahovat ramena ani boky.

Aktovka Schneiders basic Grand Prix s příslušenstvím

Velké maličkosti

Některé věci nám mohou připadat méně podstatné, ale ve skutečnosti jsou základem pohodlného nošení. Při výběru nezapomeňte na popruhy, které musí být nastavitelné na výšku dítěte a ideálně polstrované. Důležité je, aby byly dostatečně široké a dítě tak netlačily. Volte šířku minimálně 4 cm. Také dbejte na to, aby se popruhy nedotýkaly krku dítěte.

Myslete také na bezpečnost a všímejte si detailů, jako jsou odrazky po všech stranách aktovky, dostatek kapes a jejich symetrické rozložení.

Nepodceňujte kvalitu

Jedna z nejkvalitnějších značek školních aktovek, se kterou se můžete u nás setkat, je rakouská značka Schneiders. Aktovky této značky jsou nejen krásné, ale hlavně respektují anatomii malých školáků, mají šikovně řešené uspořádání vnitřních i vnějších kapes a spoustu reflexních prvků. Aktovky jsou v setu s penálem, pouzdrem a sáčkem na cvičky. Výbavu můžete doplnit ve stejném provedení i o kufřík nebo desky na písmena, číslice a sešity.

Aktovka Schneiders The Owl Olivia s příslušenstvím

Školní potřeby

Aktovkou nákupy do školy zdaleka nekončí. Školákům je potřeba pořídit ještě hromadu tužek, pastelek, vodovky, štětce, zástěrku a další a další drobnosti. Některé pomůcky dostanou prvňáčkové od školy. Pokud tedy nechcete zbytečně utrácet, je dobré držet se seznamu, který dostanete od své budoucí paní učitelky. Paní učitelky mají obvykle jasnou představu, co byste měli dětem pořídit, včetně konkrétních značek výrobků, a je lepší, se jejich doporučením řídit.

Nakupujte na jednom místě

Pokud běhání po obchodech nepatří mezi vaše oblíbené sporty, nezoufejte, kvalitní školní výbavu od Aktovky po Zmizík pořídíte na e-shopu Activáček.cz. Kromě široké nabídky kvalitních značek zde najdete bohaté fotogalerie a videa, která oceníte obzvlášť při pořizování aktovky. Ušetříte si tak čas s cestováním do kamenné prodejny, abyste si zboží detailně prohlédli. Activáček.cz provozuje také blog Školní svět.cz, kde jsou různé testy nabízených potřeb, návody a rady. Při výběru školních potřeb oceníte třeba test dřevěných pastelek, díky kterému vyberete svému prvňáčkovi takové, které budou k radosti a ne k zlosti.

Nyní můžete nakoupit školní potřeby ještě výhodněji, a to se slevou 12 %. Slevu získáte po zadání slevového kódu SKOLAK12 na e-shopu Activáček.cz. Sleva se vztahuje na veškeré nezlevněné zboží a platí do 15. 9. 2016.

Tagy: školní aktovka | školní pomůcky | školní taška | taška do školy

Čtěte na Rodičům

Komentáře