Máme pro vás pár tipů školních batohů, díky kterým u své ratolesti určitě zabodujete

Batoh pro holčičky: Jaké motivy vybrat?

Datum publikace: 08.09.2015

Kategorie: Novinky na trhu | Školáci | Vývoj školáka

Chystáte se své dceři pořídit nový školní batoh, ale jelikož by to měl být dárek, tak se nemůžete zeptat, jaký by si přála? Určitě se už teď trápíte širokou nabídkou vzorů, barev a motivů a jednoduše nevíte, jaký vybrat. Nezoufejte, máme pro vás pár tipů, díky kterým u své ratolesti určitě zabodujete.

Výběr batohu je vždycky velká událost a rozhodně se neobejde bez dohadů. Vy spíš chcete, aby splňoval zdravotní kritéria, ale vaší dceři jsou pevné popruhy, ergonomické tvarování a další vymoženosti zřejmě fuk. Důležité je, jak batoh vypadá a že ho její spolužačky budou obdivovat. Po čem se tedy porozhlédnout?

Kreslené postavičky a oblíbené hvězdy
Zřejmě nejpopulárnějším motivem bývají různé postavičky z dětských animovaných pohádek či hvězdičky amerických seriálů pro děti. Udělejte si rešerši toho, kdo je právě in. Stačí se v sobotu ráno podívat s dcerou na ranní blok pohádek a máte jasno.

U těchto batohů však mějte na paměti, že nebudou u vašeho dítěte populární dlouhou dobu. Za půl roku tak můžete řešit pořizování další školní tašky.

Fauna a flóra
V nabídce prodejců batohů naleznete i širokou škálu zvířecích a květinových motivů. Stálicemi jsou kytičky a motýlci, které se prostě líbí snad každé holčičce. Batohy vypadají jemně a náramně se hodí k šatičkám.

Zároveň jsou velice populární motivy koťátek, štěňátek a jednorožců. Ty můžete doplnit i pohádkovými příběhy a vaše dcera si batoh určitě zamiluje.

Neutrální barvy
Jestliže neradi experimentujete a rádi byste, aby školní batoh vydržel minimálně celý první stupeň, sáhněte po jednobarevných variacích či geometrických motivech.

Nemusíte se bát, že narazíte jenom na růžové batohy, které jsou sice hezké, ale méně praktické. Výrobci jdou naproti požadavkům rodičů, aby byl batoh především praktický a nenáročný na údržbu. Proto přicházejí s edicemi, které vydrží i pár fleků. Nebojte se tedy tmavých batohů v barvě černé, tmavě fialové nebo modré.

Už máte svůj tip na nový školní batoh pro vaši dceru?

Zdroj foto: Freeimages.com

Tagy: batoh | batoh pro prvnáňka | školní batoh | taška do školy

Čtěte na Rodičům

Komentáře