Trpí Vaše dítě nadváhou či obezitou?

Datum publikace: 04.01.2016

Kategorie: Vývoj dítěte | Vývoj školáka | Zdravá výživa | Zdraví

Přijeďte na ozdravný pobyt do Olivovy dětské léčebny, která byla založena před téměř 120 lety s cílem poskytovat dětem zdravotní a sociální služby.

Dětská nadváha či obezita je jedním z největších současných společenských problémů. Při léčení vyšší tělesné hmotnosti nebo obezity u dětí, vycházíme z toho, jak rodina žije. Proto je velmi důležité věnovat pozornost stravovacímu režimu.

V Olivovně se také snažíme měnit myšlení u dětí, které si přináší z rodinného prostředí špatné stravovací návyky. Na základě kognitivně behaviorální terapie se snažíme o celkovou změnu životního stylu jak dětí, tak rodičů.

Komplexnost léčby vhodně doplňuje spolupráce s rodinou, a to nejen během pobytu. Dítě a jeho rodinní příslušníci mají možnost pravidelně docházet do nově otevřené obezitologické poradny, kterou jsme otevřeli v loňském roce. Rodiče tuto následnou péči velmi vítají, protože často je to právě rodina, která nedokáže bez odborného dohledu udržet trvalé výsledky, kterých děti v Olivovně dosahují. Rodiče se musí společně s dětmi naučit změnit dosavadní způsob života, který je často chybný. Toto je jediná cesta ke zdravé budoucnosti Vašeho dítěte.

Cílem léčby dětské obezity a nadváhy je dlouhodobá redukce hmotnosti dítěte (bez tzv. jo-jo efektu) a změna životního stylu dítěte (celé rodiny).

Změna životního stylu pro celou rodinu

Léčba dětské obezity spočívá zejména:

- v pravidelném stravovacím režimu (dětí se stravují 5x denně vyváženou stravu)
- zvýšené pohybové aktivitě
- péči o psychiku
- účasti na animačních a volnočasových programech

Animační a volnočasové aktivity

Děti jsou v průběhu pobytu pozitivně motivovány ke zlepšování postoje k jídlu, pohybovým aktivitám i vlastnímu tělu pomocí přednášek, besed s nutričním terapeutem a pohovorů s psychologem. Skupinová terapie je vždy zárukou úspěchu při léčbě vyšší tělesné hmotnosti či léčbě obezity u dětí. Kromě odborné lékařské péče je pro děti připravena bohatá denní nabídka volnočasových aktivit, sportovních a kulturních pořadů. Dále mohou děti využít dětská hřiště, víceúčelový sportovní areál nebo například čtyři venkovní bazény. Samozřejmostí je možnost zapůjčení horských kol a sportovního vybavení.

Olivovna

V Olivovně dále léčíme:

- Onemocnění pohybového ústrojí
- Onemocnění dýchacího ústrojí
- Atopickou dermatitidu
- Refluxní onemocnění jícnu

Více informací na: www.olivovna.cz

Tagy: dětská léčebna Olivovna | dětská obezita | léčba obezity | životní styl

Čtěte na Rodičům

Komentáře