Jak správně ukotvit dětské hřiště

Datum publikace: 19.06.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Bydlení

Máte dům se zahradou a malé děti? To přímo vybízí k tomu, postavit dětské hřiště, které se může skládat z pískoviště, domečku, houpačky, skluzavky nebo různých prolézaček. Nejjednodušší je zakoupit vše hotové a doma jen smontovat, což zvládne každý šikovný kutil. Možnostem a fantazii se meze nekladou a dětské hřiště zajistí dětem spoustu zábavy a radosti. Aby se ale zábava neproměnila v bolest a pláč, je třeba dětské hřiště pořádně ukotvit.

Myslete především na bezpečnost
Dětské hřiště postavené doma na vaší zahradě musí splňovat stejné bezpečnostní prvky jako kterékoli jiné hřiště. Bohužel je tato skutečnost u domácích dětských prolézaček a hřišť velmi často opomíjena a spousta dětí tak končí s různými zraněními a úrazy v péči lékařů. Prolézačky a všechny zábavní prvky musí být především z kvalitních a bezpečných materiálů. To znamená kvalitně opracované dřevo, které je natřeno zdravotně nezávadnými barvami. Dále musí být použity pevné a odolné plasty, které odolají nejen zátěži při dětských hrách, ale budou odolné i vůči povětrnostním podmínkám.

Dětské hřiště bývá venku sestavené a ukotvené napevno, proto není možné jej na zimu schovat. Musí tak odolat dešti, větru, velkým letním teplotám pod pražícím sluncem a především mrazům v zimě. Hřiště a všechny jeho části a doplňky musí být především pevně ukotveny k zemi a nesmí se nijak kymácet. Vše musí být stabilní, pevné a musí být pro děti bezpečné. I když se rozhodnete jen pro „obyčejnou houpačku“, měli byste ji ukotvit tak, aby se nepřevrhla. Poslouží k tomu kovové zemní úchyty, které z dětské houpačky udělají bezpečnou a stabilní dětskou zábavu.

Pořádně ukotvit
Jak už bylo řečeno… jakékoliv herní zařízení pro děti je třeba pořádně zajistit proti převrhnutí. Druh a způsob ukotvení závisí na podkladu, na které bude zařízení umístěno. Každý druh totiž potřebuje něco jiného. Máte-li na zahradě nebo dvoře jílovitou půdu, která je poměrně těžká a pevná, postačí vám zemní vruty nebo kovové zemní úchyty. Budou v půdě pevně držet a herní komponenty bezpečně uchytí. Oproti tomu v písčité nebo kamenité půdě musíte pro dětské hřiště vždy vybetonovat malé základy, jinak pevného a stabilního uchycení nedocílíte.

Komplety Jungle Gym
Dětských hřišť je na trhu velká nabídka, můžete si vybrat především pro jak velké a kolik dětí bude sloužit, jaké herní prvky zvolíte a jak velké bude hřiště celkově. Výbornou variantou jsou komplety Jungle Gym. Hřiště jsou dodávána jako kompletní sestavy a nemusíte k nim již shánět nic dalšího. Obsahují tedy samozřejmě i montážní sady, ve kterých jsou potřebné plastové a kovové prvky potřebné k sestavení hřiště, spojovací materiál a podrobný návod. Hřiště navíc můžete kdykoli rozšířit o další zvolený modul či hrací prvky.

Tagy: dětské hřiště | hřiště na zahradě | ukotvení dětského hřiště

Čtěte na Rodičům

Komentáře