Špičkové přírodní bytové vůně v designovém obalu

Datum publikace: 15.6.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Bydlení

Vůně dokáže zútulnit domov víc než perfektní úklid – ten vám s dětmi stejně vydrží sotva pár minut. Na rozdíl od vůně z kvalitního aroma difuzéru.

Aroma difuzéry jsou skvělým způsobem, jak doma vytvořit voňavé, zdravé a harmonizující prostředí. A některé jsou navíc i krásným designovým doplňkem. Mezi takové patří ONA by EKOBO, který stvořila francouzsko-americká designérská dvojice Boo a Bruno Louise. Minimalistický kousek je vyroben z ekologických materiálů: biologicky odbouratelného bambusového vlákna, dřeva a ručně foukaného skla.

Jak difuzér funguje
Difuzér v sobě obsahuje skleněnou baňku, do které nalijete jednu až dvě čajové lžičky esenciálního oleje. Difuzér připojíte kabelem k elektřině a zapnete ho, čímž se spustí malé elektrické čerpadlo. Podle potřeby upravíte intenzitu difúze. Nyní už nic nebrání užívat si působení vzácných esenciálních olejů...

Olej proti komárům, pro relaxaci, nebo do dětského pokojíčku
Tipem na zpříjemnění letních dní je například směs esenciálních olejů do difuzéru od prvotřídní značky Pranarôm Citronnel Plus, která funguje jako domácí přírodní repelent. Odpuzuje totiž komáry. Do dětských pokojíčků se hodí speciální směs PranaBB čistý vzduch, která zlepšuje dýchání dětí a miminek. Potřebujete-li se zklidnit a zrelaxovat, naplňte difuzér směsí Zen. Obsažený cedr přispěje k relaxaci a odpočinku, citronové aroma navodí příjemnou atmosféru.

Co je esenciální olej?
Esenciální olej je jedním z produktů destilace aromatických rostlin. Oleje obsahují vysoké koncentrace účinných látek, a proto je s nimi potřeba zacházet zodpovědně. Například je neředěné neaplikovat na kůži, nepřekračovat doporučené dávkování, vyhýbat se jim v prvním trimestru těhotenství nebo při kojení. Použití v aroma difuzéru podle návodu je však zcela bezpečné a prospěšné pro duši i tělo.

Využití květové vody
Druhým produktem destilace je květová voda (neboli hydrolát). Ta se používá jako kosmetický přípravek například na očištění a tonizaci pleti. V létě ji můžete mít v malém rozprašovači v kabelce a používat ji pro osvěžení pleti. Může se také používat jako ústní voda a nebo k výrobě kosmetiky. Dále se dokonce přidává do vaření a pečení.

Kouzlo esence
Abyste však neutratili peníze za nekvalitní přípravky, kupujte tam, kde si důkladně prověřují nabízené značky, jako je tomu například v obchodě www.kouzloesence.cz, který založila milovnice přírody a absolventka Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Alena Jindrová. Nabízené kosmetické a aromaterapeutické produkty jsou šetrné, jednoduché a zároveň efektivní. Mottem obchodu je návrat k jednoduchosti – podstatě – esenci a staví na hodnotě „smysluplná péče“.

Tagy: aroma difuzér | esence | esenciální olej

Čtěte na Rodičům

Komentáře