Doučovatel vás zasvětí do tajů a krásy hudby

Datum publikace: 27.06.2017

Kategorie: Jak být dobrým rodičem | Vzdělávání

Pokud má dítě talent, je třeba ho podchytit již v raném věku. Ať už se to týká čehokoli. A obzvlášť, pokud to souvisí s hudebními nástroji či se zpěvem. Zatímco hlas člověka se v průběhu života mění, šikovnost a sžití s hudebními nástroji přetrvává. Pokud tedy máte doma nadané dítě s hudebním sluchem a chcete rozvíjet jeho predispozice, doučování hry na hudební nástroje je pro vás tou ideální volbou.

Rodič by měl v první řadě zjistit, čemu se chce jeho ratolest věnovat. Ať už to bude klavír, flétna, kytara, violoncello, housle, harmonika nebo jakýkoli jiný hudební nástroj. Potom si už stačí jen vybrat profesionála z Domelie.cz, který se vašemu dítěti bude věnovat a naučí ho nejen základy, ale především procítit hudbu. Výhodou je, že na portále jsou odborníci, kteří se specializují na různé hudební nástroje, ale i na všechny věkové kategorie. A tak kvalitní doučování najdou nejen děti v útlém věku, ale i ty větší, které již mají nějaké zkušenosti s hudební výchovou a touží se naučit něco nového.

Jelikož každé dítě je jiné, musí být i přístup k nim individuální. Je důležité především zjistit, co už dítě ovládá a jakému hudebnímu žánru se chce věnovat – ať už je to hudba klasická nebo moderní. Dobrý učitel, doučovatel nebo doučovatelka však vědí, že se během hodin nevyhnou ani teorii a notám. Dítě musí tedy nejprve pochopit, že bez toho, aby noty poznalo a rozumělo jim, se nenaučí jen tak hrát. Pokud má ale problém s jejich čtením a hra mu nejde takříkajíc „od ruky“, je třeba si noty nejprve nahlas pojmenovat a říct, která se na kolik dob počítá. Potom se už stačí jen směle pustit do hraní, což bývá většinou ta atraktivnější část hodiny, na kterou se dítě těší. Rodič má tak záruku, že jeho dítě stráví volný čas smysluplně a že pod taktovkou dobrého odborníka se ještě může pustit na hudební cestu životem.

Na svoje si však přijdou i ti, kteří si možná nesplnili svůj dětský sen a nenaučili se hrát na hudební nástroj. Ačkoli se říká, že ideální je začít s hudbou co nejdříve, radost si přece může člověk udělat i v pozdějším věku. Nemusíte patřit k hudebním virtuosům, stačí pokud budete mít chuť naučit se rozvíjet. Intenzivní doučování dokáže přinést svoje ovoce i v dospělosti a hra na hudební nástroje se může stát vaší oblíbenou volnočasovou aktivitou, při níž se dokážete nejen zabavit, ale i odreagovat. Stačí se jen odvážit najít si svého doučovatele, který vás zasvětí do tajů a krásy hudby.

Čtěte na Rodičům

Komentáře