3 rady, jak dopřát dětem ty nejkrásnější Vánoce i s omezeným rozpočtem

Datum publikace: 20.12.2016

Kategorie: Novinky na trhu

Do nejkrásnějších svátků v roce zbývá několik posledních dnů.

Ježíška a dospělí s hrůzou nahlížejí do peněženek a kontrolují zůstatek na bankovním účtu nebo sahají po akciových vánočních nebankovních půjčkách. Aktuální průzkumy hovoří o letošních Vánocích jako o těch vůbec nejbohatších za několik posledních let.

Průměrný Čech prý plánuje za letošní svátky utratit zhruba 9 000 Kč, přičemž celých 5 500 Kč padne na vánoční dárky. Co ale mají dělat ti, kteří si takové výdaje nemohou dovolit a jejich rozpočet je značně omezený? Máme pro ně 3 tipy, jak letos prožít ty nejkrásnější Vánoce i s minimem financí.

Rada č. 1: Napište si seznam a škrtejte!

Sepište si všechny výdaje, které vás u příležitosti letošních Vánoc čekají. Stanovte si rozumný rozpočet, který můžete za tyto svátky utratit, a cokoli se vleze nad vymezený rámec financí, bez pardonu poškrtejte. Uvědomte si, že Vánoce nejsou o hromadě jídla a tunách balicího papíru. Jejich pravá podstata je někde úplně jinde.

Rada č. 2: Vsaďte na podomácku vyrobené dárky

Proč utrácet tisíce za drahou elektroniku, která vaše blízké záhy omrzí? Co takhle je letos obdarovat vlastnoručně vyrobeným dárkem? Skvělou alternativou jsou například ušité pytlíčky plné voňavých a nasušených bylinek, ozdobené zavařovací sklenice, do kterých můžete uložit sušené ovoce nebo nakládané pochutiny a vedle nešlápnete třeba ani s originálním rámečkem na fotky.

Rada č. 3: Půjčku vybírejte s rozmyslem

Pokud se před Vánoci neobejdete bez půjčky bez doložení příjmu či registru, pak tuto půjčku vybírejte s rozmyslem. Nebankovní půjčky nyní prochází velkými změnami, které mají za cíl chránit spotřebitele. Nový zákon ukládá věřitelům prověřovat bonitu a rizikovost klienta. Při výběru sázejte pouze na známé a ověřené společnosti, jednotlivé nabídky důkladně porovnejte a nepůjčujte si více, než opravdu potřebujete.

Bonusová rada navíc: Pochopte pravou podstatu

Vánoc Jak už jsme zmínili výše – vánoční svátky rozhodně nejsou o jídlem přetékající ledničce a hromadě dárků, za které jste zaplatili nehorázné sumy. Bohužel nejsou výjimkou ani osoby, které si před Vánoci naberou zbytečně vysoké půjčky bez srovnání úroků u jiných poskytovatelů a pak je splácí ještě v průběhu následujícího roku. Nenechte se strhnout a myslete na to, že Vánoce nejsou o obřích nákupech a prázdných kontech. Jejich pravá podstata je zcela odlišná.

Tagy: nebankovni pujcky | pujcky bez dolozeni prijmu

Čtěte na Rodičům

Komentáře