I bezlepkové Vánoce mohou být sladké

Datum publikace: 07.11.2016

Kategorie: Novinky na trhu | Sladká jídla | Zdraví

Jedno z nejkrásnějších období celého roku je tady. Vánoce jsou za dveřmi a naše domovy se proměňují ve voňavá království plná lásky, klidu a pohody a samozřejmě také vánoční výzdoby, dárků a tradičních dobrot.

Vánoce se blíží mílovými kroky, všude okolo nás se začínají třpytit ozdoby, svítit světýlka a my už rozmýšlíme, které cukroví letos upečeme. Pečení cukroví je zároveň jednou z krásných rodinných tradic, kdy společně modelujeme, zdobíme a ochutnáváme. Pro rodiny, ve kterých se nachází celiaci, je cukroví menším oříškem. V dnešní době již máme naštěstí více možností a i pro rodiny s bezlepkovou dietou mohou být Vánoce opravdu sladké.

Vyzkoušejte například recept na lahodné perníčky, které pak můžete nazdobit dle libosti a které může jíst opravdu každý.

PERNÍČKY BEZ LEPKU PRO KAŽDÉHO

Bezlepkové perníčky- k dostaní prodejny Kaufland, Globus, Tesco, lékárna.cz a zdravé výživy

65 dkg DOVES FARM směs bílá
25 dkg ml. cukru
3 lžíce medu
10 dkg sádla
4 vajíčka
1 lžička sody
1/3 sáčku koření do perníku
1 lžička kaka
a

Těsto vypracujeme a necháme v ledničce odpočinout. Vyválíme placku, vykrájíme tvary, které klademe na pečící papír. Před pečením potřeme vodou. Pečeme na 180°C dorůžova.

Další úžasné bezlepkové recepty najdete na facebooku Doves Farm a www.dovesfarm.cz.

Pokud pečení nestíháte, anebo jste se k němu ještě jednoduše nedostali, určitě vás potěší výborné máslové či perníkové sušenky s vánočními motivy, které se cukroví s přehledem vyrovnají. Tyto Zimní sušenky Coppenrath bez lepku i bez laktózy jsou k dostání například v řetězcích Globus nebo ve zdravé výživě.

Máslové zimní sušenky bez lepku a laktózy

Tuto alternativu jistě ocení i ti, kteří mají přátelé s nesnášenlivostí lepku či laktózy a rádi jim ke kávě nabídnou něco sladkého, aniž by museli péct variantu cukroví bez lepku.

Perníkové zimní sušenky bez lepku a laktózy

Talíř s cukrovím jistě oživí i oblíbené černé slepované sušenky Coooky, které jsou bez lepku a laktózy. Kakao a vanilka k sobě pasují zkrátka skvěle a nejen děti tyhle sušenky jednoduše milují.

Coooky s vanilkovou náplní bez lepku a laktózy

Další inspiraci na bezlepkové dobrůtky a recepty najdete na stránkách www.dovesfarm.cz.

Tagy: bezlepkové cukroví | bezlepkové sušenky | celiakie | Vánoce | vánoční cukroví

Čtěte na Rodičům

Komentáře