Jak vybrat dětský kočárek a ohledem na pohodlí, bezpečnost a pěkný design?

Datum publikace: 30.4.2018

Kategorie: Novinky na trhu

Dětský kočárek představuje základní vybavení, bez kterého by se žádný rodič neobešel. Dávno však odzvonilo dobám, kdy byly kočárky ryze praktickou pomůckou, která měla primárně sloužit k převážení dětí, a na jejím designu vlastně vůbec nezáleželo. V současné době kočárky nadále slouží k převážení dětí, ale zároveň se stávají módními doplňky. A jejich vzhled hraje jednu z klíčových rolí.

Pokud uvažujete nad pořízením nového kočárku a záleží vám nejen na jeho vzhledu, ale i dalších faktorech, pak je dobře, že si čtete dnešní článek. Poradíme vám v něm, podle čeho kočárek vybírat a na jaké faktory si dávat pozor. U kočárku jde totiž nejen o pěkný vzhled, ale i o bezpečnost pro vaše dítě.

Kde budete s kočárkem jezdit?

Hned na začátku je potřeba si uvědomit, kam kočárek vybíráte - tedy zda bydlíte na vesnici nebo ve městě. Toto rozdělení je důležité, protože mu je potřeba přizpůsobit danému prostředí. Většina značek dokáže uspokojit jak rodiny žijící ve městě, tak i rodiny z vesnice.

Jestliže budete s kočárkem jezdit v městských podmínkách, tedy na chodnících a udržovaných cestách, pak zvolte lehký kočárek. Například kočárek X-lander X-cite váží jen 10,8 kg, takže si s ním poradí i maminky a navíc je neuvěřitelně skladný, což ocení rodiče žijící v panelových domech, kteří musí kočárky často skladovat na chodbě. Některé kočárky jsou všestranné a dokážou se přizpůsobit jakýmkoli podmínkám. S takovým kočárkem můžete s klidným srdcem jezdit jak ve městě, tak i v terénních podmínkách, se kterými si hravě poradí.

Myslete na bezpečnost

I když si možná říkáte, že vám při procházce s kočárkem žádné nebezpečí nehrozí, nikdy si tímto přesvědčením nemůžete být úplně jisti. Osud je mnohdy nevyzpytatelný a daleko lepší je riziku předcházet, nežli o něm tvrdit, že vlastně vůbec neexistuje. Při výběru kočárku tedy pamatujte na to, že jde především o bezpečí vašeho dítěte. Proto věnujte pozornost funkcím a doplňkům, které na bezpečí myslí za vás.

Kočárek by měl být na cestě vidět. Nové modely kočárků teď disponují reflexními prvky, které zajistí viditelnost i za zhoršených podmínek. Třešničkou na dortu jsou pak zabudovaná LED světla nacházející se v nožní opěrce a na stříšce. Díky těm vás během procházky nikdo nepřehlédne.

Kočárek jako doplněk

Jak jsme již zmínili na začátku dnešního článku, u kočárku jde samozřejmě i o jeho design, protože se stává módním doplňkem. Proto ani vzhled vámi vybraného kočárku nepodceňujte. Výrobci se neustále snaží zákazníky překvapovat a přichází tak s novými odstíny i moderním designem. Kočárky značky X-lander vás tak překvapí nejen svým provedením, ale i odstíny, které mezi ostatními vynikají. Vyberte si takový kočárek, se kterým se budete hrdě chlubit.

Maličkosti, které usnadňují život

Součástí kočárků jsou i doplňky, jejichž úkolem je usnadnit vám život. Co třeba takové návleky na kolečka, se kterými nezašpiníte podlahu a kočárek tak můžete skladovat prakticky kdekoli? Maminky nám určitě potvrdí, že by se neobešly bez prostorných tašek, které mají zpravidla stejný design jako kočárek a dokonale s ním ladí. Inspirujte se na webu babypoint.cz.

 

Čtěte na Rodičům

Komentáře