Jaká je vhodná podlaha pro dětský pokoj?

Datum publikace: 27.05.2016

Kategorie: Novinky na trhu | Bydlení

Nejprve si zodpovězte otázku, co vlastně chcete, aby podlaha v dětském pokoji splňovala. V úvahu berte také věk dítěte a uvědomte si, že čím je dítě menší, tím více času tráví právě na podlaze.

Ideální podlaha v dětském pokoji

Taková asi neexistuje. Najdou se zastánci dřevěných podlah, laminátových, vinylových i celoplošných koberců a každý si bude hájit to své. Důležité je proto vědět co chceme, pro koho je podlaha určena především. Podlaha v dětském pokoji by měla tepelně izolovat, být velmi odolná, snadno čistitelná, udržovatelná, měla by mít i pěkný vzhled a pro dítě být příjemná na pohled i na omak. To vše může splňovat i kvalitní koberec.

Koberec pro děti

Celoplošné bytové koberce jsou stále velmi oblíbené, osvědčily se, jsou praktické a v domácnostech se hodí především do obývacích pokojů, ložnic, dětských pokojů a pracoven. Dnešní doba přinesla i nové technologie ve výrobě bytových koberců. V nabídce jsou různé barvy, materiály, šíře, výšky vlákna…

Pokud vaše volba padla právě na koberec, určitě oceníte jeho hřejivost, tlumení nárazů a zvuku, odolnost proti skvrnám, měkkost, barevnost a pestré vzory. Na trhu jsou již i koberce vhodné pro malé alergiky, které dokáží zachytávat drobné částečky prachu a tak jsou paradoxně vhodnější než pevné podlahy, kde se prach víří.

Koberce pro děti

Kusové, hrací koberce a kobercové čtverce

Chcete zkombinovat snadno udržovatelnou podlahovou krytinu a koberec, který časem lze vyměnit? Není problém! Na dřevěnou nebo laminátovou podlahu se hodí kusový, kobercové čtverce, příp. zajímavý hrací koberec, ale pozor! Především menší děti jsou velmi živé, neposedí spořádaně na jednom místě, rády pobíhají, proto nezapomeňte na riziko možného podklouznutí.

Kusové koberce

Koberec opatřete protiskluzovou podložkou, nebo ho umístěte tak, aby byl ještě pevně fixován některým kusem nábytku např. postelí. Vhodným řešením je pak kobercový čtverec. Můžete ho kombinovat do různých obrazců a navíc je opatřen speciální fixací nebo oboustrannou lepicí páskou, takže neklouže a neposouvá se. Další velkou výhodou je, že poškozený nebo nenávratně ušpiněný čtverec lze jednoduše vyměnit.

O tom se můžete přesvědčit i osobně, v podlahovém studiu společnosti AMADEO HOLDING s.r.o. – koberce Praha

Tagy: bytové koberce | koberce Praha | kobercové čtverce | koberec pro děti

Čtěte na Rodičům

Komentáře