Zábavný trénink mozku pro celou rodinu

Datum publikace: 10.03.2016

Kategorie: Novinky na trhu | Hry a volný čas | Vzdělávání

Lenost je nemocí dnešní doby. Prostřednictvím spousty technických vymožeností, které stále přibývají, se náš život stává čím dál tím jednodušší. Je to ale pro nás opravdu pomoc? Z jednoho úhlu pohledu možná ano, pravdou ale je, že neaktivita mozku jen napomáhá vzniku mentálních poruch a onemocnění.

Mozek je velmi zvláštní a pro nás na pochopení složitý orgán. Přestože se jím vědci zabývají mnoho let, nebyl ještě prozkoumán ani z poloviny. Studie ale ukázaly, že mozek dokáže aktivním učením tvořit nová spojení, přenést úkoly jedné části na jinou část v případě poškození. Dokáže reorganizovat sám sebe. Nehledě na věk jedince vznikají stále nové buňky a nové sítě. Naprostou revolucí v tomto vědeckém odvětví bylo zjištění, že se mozek umí regenerovat. Vzniká tak naděje na vyléčení nejen pro lidi s mentální poruchou.

Rozdíl po intenzivním tréninku mozku

Prevence 

Přestože se mozkovým tréninkem dá zvrátit poškození, lepší variantou je jim rovnou předcházet. Důvodem pro častá onemocnění jako je například Alzheimer, je ironicky vyspělost technologií. Dnešní doba nám poskytuje kalkulačky, vyhledávače, programy a aplikace, které nás na první pohled sice ulehčí život, ale na druhý, hlubší, dávají našemu mozku přílišný pohov. Zatímco počítáním, čtením a ručním vyhledávání trénujeme mozek, používáním chytrých zařízení mu dáváme pohov. To způsobuje výraznou neaktivitu. Lidé, kteří svou mysl neprocvičují, mají problém se soustředěním, koordinací, koncentrací, pamětí a v neposlední řadě i se stresem.

Trénování hrou

V dnešní době je zaznamenáno mezi 24 až 30 miliony lidí s diagnostikovanou Alzheimerovou chorobou a počítá se, že se do roku 2050 ztrojnásobí. Většina zločinců a vrahů trpí poruchou mozku, představte si, že by se tomu všemu dalo předcházet. Svět by byl klidnější a naše životy jednodušší.

Trénujte mysl sebe i svých dětí se zábavnou hrou. Keep Brain Fit může zvětšit kapacitu vašeho mozku, zlepšit koncentraci a získat nové zkušenosti. Nejenže uděláte něco pro své zdraví, ale strávíte příjemné chvíle s rodinou nebo přáteli, získáte čistou mysl a můžete tak zlepšit své výkony v pracovním i osobním životě. Vašim dětem hra pomůže v lepším učení a soustředění ve škole.

Keep Brain Fit

Tuto hru si nyní můžete pořídit dokonce se slevou na www.dixo.cz/.

Tagy: prevence demence | trénink mozku | trénink mysli | zábavné učení

Čtěte na Rodičům

Komentáře