Neocenitelný pomocník pro bezpečný spánek miminka

Datum publikace: 10.05.2016

Kategorie: Vývoj dítěte | Péče o miminko | Měsíční miminko

Dlouho očekávané miminko už ťuká na bříško, a co nevidět si jej odnesete domů. Jistě jste maličkému zajistily vše potřebné od postýlky, potřeb k přebalování a spousty sad oblečení. Pomyslely jste také na jeho bezpečnost?

Neocenitelný pomocník – novorozenecká zavinovačka

Čerstvě narozené miminko je jako malý plačící uzlíček. Z útulného bříška maminky se dostalo do neznámého světa a cítí se opuštěné, neklidné. Proto se od pradávna novorozená miminka zavinují, nejlépe do těsné novorozenecké zavinovačky, nebo pleny, aby se jim navodilo opět pocit bezpečí. Zavinutí, zejména ručiček miminko zklidní a zamezí nekoordinovaným pohybům. Zejména ve spánku se miminko často probouzí mimovolnými pohyby svých ručiček tzv. objímacím reflexem (Moorův reflex). Jeho projev může maminku vyděsit, ale není třeba se lekat, nejedná se o nic závažného, jde jen o běžný vývoj, který navíc pomáhá ve vývoji dýchacího ústrojí. Reflex zmizí postupně kolem 3-4 měsíce miminka.

Novorozenecká zavinovačka Motherhood pro snadné zavinování

Zavinování udržuje také miminko v bezpečné pozici pro spaní - na zádech. Pozice na zádech předchází syndromu SIDS (syndrom náhlého úmrtí), který postihuje děti do 6. měsíce. Faktorů vzniku syndromu je více (nedonošené miminko, předpokládá se genetická dispozice, kouření, drogová závislost, chybějící kojení, spinkání na bříšku, ale i přehřátá místnost), ale právě větší výskyt byl zjištěn u miminek pokládaných na bříško.

Podle doporučení pediatrů těsné zabalení miminka do pleny je nejúčinnějším základem ke zklidnění a udržení pozice miminka na zádech. Pro usnadnění balení do pleny lze využít speciálně navrženou novorozeneckou zavinovačku Motherhood, která zajistí ručičky miminka, a přesto ponechá miminku dostatek prostoru pro pohyb nožiček, což je důležité pro předcházení kolice.

Pevným zavinutím přispějete k bezpečnému a klidnému spánku miminka (potažmo i rodičů). Pokud miminko bude dostatečně spinkat bez rušení, pak nebude podrážděné během dne.

Jako stále budoucí maminka, nezapomeňte na správnou pozici spánku na levém boku, která je nejbezpečnější pro Vaše miminko.

Těhotenský polštář Motherhood ke zmírnění bolesti zad

Dopřejte si také pohodlí a úlevu od bolesti zad s těhotenským polštářem Motherhood a vybavte se na příchod miminka výbavičkou v originálním designu.

www.motherhood.cz

Tagy: pohodlí miminka | zavinovací pleny | Zavinovačky pro novorozence | zavinování do látky | zavinování miminka

Čtěte na Rodičům

Komentáře