Toužíte po dítěti? Víme, na co se připravit

Datum publikace: 02.03.2017

Kategorie: Psychika | Maminky a tatínkové | Otěhotnění

Také jste jednou z těch, která touží po dítěti? Pokud ano, je dobré se připravit na celou řadu věcí, které velmi pravděpodobně nastanou. K tomu, abyste otěhotněla je samozřejmě třeba i ten správný partner, který se stane otcem vašeho dítěte.

Pokud jste někdy četla příběh lásky a čekáte na toho pravého, držíme palce, ať se objeví co nejdříve. Jestliže jste toho pravého již našla, není nic jednoduššího, než naplánovat svůj budoucí život, naplánovat rodinu a začít početí. Ne vždy se vše povede rychle a na první pokus. Jsou páry, kterým to trvá i několik měsíců a na to je samozřejmě nutné myslet.

Porod už nemusí být vaší noční můrou

Pokud jste nastávající maminkou, jistě se obáváte porodu. Na tom není nic neobvyklého. Zvláště, pokud rodíte poprvé, to pro vás může být zcela něco nového a je více než jasné, že na to nemusíte být dokonale připravena. Důležitá je rozhodně příprava, která může být spojena hlavně s teorií, nebo s různými kurzy, které existují. Dále je dobré zajistit přirozený a šetrnější porod tím, že využijete speciálního porodnického gelu. Ten je produktem, který může pomoci hned v celé řadě oblastí. Konkrétně dokáže:
• Výrazně snižovat třecí síly
• Zkrátit dobu porodu až o 26 minut
• Snížit nutnost nastřihnutí o desítky procent

Jak je patrné, je tedy dobrou možností, jak se více uklidnit a mít mnohem více jistot, že váš porod bude bez komplikací. Co samozřejmě také doporučujeme, to je jeho absolvování v dobrém lékařském zařízení.

Pozor na možné problémy u malých dětí

Pokud porod proběhne bez komplikací, je dobré myslet i na dalších několik problémů, které mohou nastat v období prvních několika měsíců života vašeho miminka. Pokud se podíváme na jednu z hlavních příčin, která dnes může postihovat až čtvrtinu malých dětí, potom se jedná o intoleranci laktózy. Jde konkrétně o takový stav, který je tím hlavním důvodem, který můžeme označovat jako příčiny dětské koliky. V praxi to znamená, že malý dětský organismus není schopný sám strávit laktózu a s tím jsou spojeny různé zdravotní komplikace.
Mezi ty hlavní patří především:
• Bolesti břicha
• Nadýmání
• Průjmy

Dnes už naštěstí existuje celkem dobrá metoda samotné léčby. Není přímo nutné měnit stravovací návyky, jelikož dítěti stačí dodávat enzym zvaný laktáza. Ten zajistí, že laktóza bude v těle zpracována tak, jak zpracována být má.

Dítě je třeba také vzdělávat

Pokud si myslíte, že vzdělání dá vašemu dítěti hlavně škola, máte pravdu jenom napůl. Je třeba ho vzdělávat už mnohem dříve. A to proto, aby už před nástupem do školy mělo několik základních znalostí a dovedností. Ty se mu budou rozhodně hodit, a to v pozdějším věku. Začít se vzděláváním dítěte je dobré už od jeho útlého věku. Co pomůže? Jsou to ty správné hračky pro děti. Dnes se označují jako didaktické a jejich úkolem je poskytnout dítěti v první řadě zábavu, která je ale kombinována s tím, že se něco učí. Dnes už není problémem pořídit takové hračky pro většinu věkových kategorií.

Nezapomínejte také na správnou výchovu

Ano, i ta je nezbytná, pokud má váš potomek v budoucím světě uspět. Pokud je něco, co mu je třeba doslova vštípit, tak je to zcela jistě kombinace slušnosti a také galantnosti. Jedině tak bude mít v budoucnu velmi dobře nakročeno v současném světě. S tím souvisí i to, že by se měl naučit také etiketě, správnému chování v různých situacích, stejně jako by měl být váš potomek také pozorný. Nezapomínejte naučit ho i to, že je vhodné nezapomínat na důležité události. A spolu s tím vyberte dárek pro ženu, nebo pro muže, který bude tím dokonalým, který rozhodně udělá radost. I toto je cesta ke správné výchově. A s tou je stejně jako u vzdělání začít kdy jindy než už v útlém věku.

Tagy: děti | hračky | porod | výchova | vztahy

Čtěte na Rodičům

Komentáře