Jak zvládnout dovolenou s dětmi?

Datum publikace: 03.05.2017

Kategorie: Rodiče a děti | Tip na výlet

Ačkoli je mateřská oficiálně nazývaná dovolenou, všechny mámy by vám řekly, že je péče o děti často náročnější než chození do práce. Nemusíte tak cítit žádné výčitky, když si v létě řeknete, že byste ráda jela na dovolenou, a to i přesto, že vaše děti jsou ještě malé. I s malými dětmi totiž můžete zažít skvělou a pohodovou dovolenou u moře.

Kam vyrazit
Vyberte si příjemné letovisko, kde na vás nebudou čekat žádné hlučné diskotéky a přeplněné bulváry. S dítětem na cestách budete potřebovat klid a prostor, který vám mohou dopřát méně známá letoviska nebo menší ostrovy. Ideální je pro rodinnou dovolenou například Lefkada, která má spoustu snadno přístupných pláží a skvělou vybavenost. Nebude vám chybět bohatý výběr pláží a v případě potřeby to nebudete mít daleko do obchodu nebo restaurace. Dalším skvělým místem pro rodinnou dovolenou je řecký Rhodos. Ačkoli se jedná o největší ostrov z Dodekanského souostroví na jihu Řecka, existuje na něm spousta menších letovisek, kde najdete klid a pohodu. Navíc nabízí spoustu možností pro výlety.

Jak ušetřit
Spousta cestovních kanceláří nabízí různé slevy nebo výhodné ceny pro rodiny s dětmi. Díky tomu vás dovolená nevyjde příliš draho. Nabídky se mohou velmi různit, často záleží na konkrétním ostrově, ubytování i věku dítěte. Nebojte se proto cestovní kancelář kontaktovat a nechat si připravit nabídku přesně podle vašich představ.

U moře se relaxuje nejlépe

Jak zvládnout cestu
Při plánování dovolené jsou důležité tři věci – cesta, ubytování a samotná destinace. S dětmi určitě oceníte cestu letecky, dlouhatánským cestám po přeplněných dálnicích v šíleném vedru už dávno odzvonilo. Letecká dovolená je nejen cenově dostupná, ale také pohodlná. V České republice si navíc můžete vybrat, z kterého letiště vyrazíte. Ať už poletíte na dovolenou z Ostravy nebo z Prahy, je jisté, že do hodinky se na letiště dostanete a tím zkrátíte celkový čas na cestách na minimum.

Kde bydlet
Co se týče ubytování, budete mít pravděpodobně určité nároky. Pro menší děti například budete potřebovat postýlku. Jak ale zjistit, zda je takové vybavení k dispozici? Jak zajistit, abyste v hotelu měli jistotu klidu, aby dítě mohlo bez problémů spát? Vyberte si cestovní kancelář, která nabízí jen osobně prověřená ubytování. Takovou cestovkou je například Viamare, která pravidelně kontroluje všechny ubytovací kapacity, které nabízí. Díky tomu mají perfektní informace o tom, co je v každém bydlení k dispozici. Jsou tak schopní vám poradit, kde vám bude nejlépe, a poté zaručit konkrétní pokoj.

Tagy: děti | dovolená | Lefkada | moře | relax | Rhodos | u moře s dětmi

Čtěte na Rodičům

Komentáře