Jak zabavit děti při posledních slunečných dnech

Datum publikace: 12.09.2017

Kategorie: Hry a volný čas | Rodiče a děti | Vývoj předškoláka

Léto konči, ale my si můžeme naplno užít poslední slunečné dny a víkendy... Brzo přijde opět zima a tak si se svými dětmi užijte těch pár posledních teplých dní nějakou skvělou letní hrou.

Abyste předešli protivným tvářičkám, našpuleným rtíkům nebo nejrůznějším lumpárnám, které děti rády vymýšlí, když nemají do čeho píchnout, ukryli jsme do dnešního článku několik tipů, jak děti v létě zabavit. Co vyzkoušíte?

Hra na schovku
Jako malí jsme tuhle hru milovali. Jeden vždycky pyká, ostatní se schovávají. Záleží na vás, jak hru na schovávanou pojmete - buď necháte hledače hledat, dokud nenajde i posledního schovaného nebo budete hrát na zapykávanou.

Stavění domečků pro skřítky
Vyrazit si v létě do lesa je příjemné odreagování. V lese díky stromům není takové horko, takže sem můžete i s dětmi. Aby to v lese nebyla nuda, můžete stavět domečky pro skřítky. Použít se dá cokoli: šišky, větvičky, mech, jehličí. Fantazii se meze opravdu nekladou!

Skákání gumy
Další oblíbená hra a srdcovka mnoha rodičů - především pak maminek. Skákání gumy jsme jako děti zbožňovaly, nebyla to hra náročná na pomůcky a dokázali jsme u toho vydržet dlouhé hodiny. Potřebujete jen cca 2 metry dlouhou gumu, kterou svážete - dva drží a jeden skáče.

Šipkovaná
Jestli nějaká hra patří k naprostým klasikám dřívějšího dětství, pak je to jednoznačně šipkovaná. Dobrodružná cesta po nakreslených šipkách se schovanými úkoly a především lákavým pokladem v cíli. Cesta, kterou pro děti připravíte, může být libovolně dlouhá, přizpůsobte podmínky věku dětí, stejně tak i úkoly a náročnost jejich hledání.

Tagy: děti | hry | zábava venku

Čtěte na Rodičům

Komentáře