Logopedie hrou

Datum publikace: 23.06.2016

Kategorie: Vývoj předškoláka | Vývoj školáka | Vzdělávání

Vzteká se a odmítá chodit na logopedii? To není nic neobvyklého. Naštěstí můžete rozvoj řeči procvičovat v pohodlí domova a hlavně bez „cizích“ doktorů.

Nechci na logopedii!

Už jste se někdy setkali s tragickou, komickou či tragikomickou scénou, kdy vaše dítko odmítá odejít na logopedii a bojkotuje odchod plačtivýma očima, neochotou se obout nebo nastoupit do auta? Ano? Tak to nejste první ani poslední. Na tyto situace mysleli výrobci logopedických her, díky kterým vaše děti rozvíjí řeč a učí se správně vyslovovat, aniž by si zcela uvědomovaly, že je to pro ně „nutné“ nebo dokonce „povinné“. Tyto hry potěší i obzvlášť soutěživé děti a při jejich hraní zažijete skvěle strávené společné chvíle a navíc spoustu zábavy. 

Logopedie hrou

Právě tyto hry najdete na www.aaa-skolak.cz, kde se specializují právě na hry vzdělávací a takové, které jsou pro děti něčím přínosné.

Učím se a ani o tom nevím

Kromě logopedických her najdete na tomto e-shopu další vzdělávací a logické hry, při kterých si vaše děti trénují logické myšlení, pohotové reakce a rozvíjejí se v různých oblastech. Naučí se být tvůrčí a praktické a seznámí se s tím, s čím třeba běžně nepřijdou do styku. Zatímco mají pocit, že se baví, zároveň se i učí velmi nenásilnou formou. 

Hrajte si a rozvíjejte

Hraji si a rozšiřuji slovní zásobu

Skvělé jsou například izraelské skládačky firmy Bookid Toys, které splňují všechny požadavky. Mají vysokou vzdělávací hodnotu a jsou zaměřené na všestranný rozvoj předškolních povinností. Děti poznávají denní činnosti, se kterými se setkávají v běžném životě a takto se dozvídají, že jsou samozřejmostí. Učí se dopravní prostředky a poznávají povolání. Rozšiřují tak nejen své znalosti, ale i slovní zásobu. Navíc trénují i jemnou motoriku, při skládání dílků k sobě.

Hraní je baví

Na otázku, proč mít doma vzdělávací hry je jednoduchá odpověď. Takové hry a hračky dokáží pomoci nejen v rozvoji ale i při vývojových obtížích. Děti tráví čas s vámi a upevňují tak rodinné vztahy, mohou si ale hrát i samy a naopak se učit samostatnosti. Trénink mozku probíhá naprosto přirozenou formou, takže se nemusíme potýkat s odporem, vztekáním a znuděnými výrazy.

Už máte doma nějakou vzdělávací hru?

Tagy: logopedické hry | učení hrou | vzdělání hrou | vzdělávací hry

Čtěte na Rodičům

Komentáře