Výchova

Výchovná krize a jak jí předejít

Co si počít s paličatým dítětem, které se nechce smířit s tím, že mu nechcete něco koupit? Jak máte reagovat na sourozenecké potyčky? Pokusíme se Vám poradit, jak zvládnout některé kritické momenty.     

pokračovat na článek

Indigové děti a výchova

Připadá Vám Vaše dítě zvláštní? Divíte se tomu, že se chová úplně jinak, než jste se chovali Vy v jeho věku, anebo než se chovají jeho vrstevníci? Máte problém s jeho výchovou? Možná s Vámi žije indigové dítě.

pokračovat na článek

Jak zabavit nemocné dítě

Je Vaše dítě doma s nachlazením nebo chřipkou a Vy nevíte, jak ho zabavit? Vyzkoušejte naše tipy!    

pokračovat na článek

Agresivní chování u dětí

Chová se Vaše dítě agresivně vůči ostatním dětem i vůči Vám? Ptáte se, kde se v něm agresivita bere? A jak máte jeho agresivní chování řešit?  

pokračovat na článek

Dětské záchvaty vzteku

Stydíte se, kdykoli Vaše dítě přepadne na veřejnosti záchvat vzteku? Co můžete v této situaci dělat? Proč se tak vůbec chová? Nezůstane mu to až do dospělosti? Pokud Vás trápí podobné otázky, přečtěte si náš článek.

pokračovat na článek

Rozumné kapesné naučí dítě hospodařit s penězi

Od kolika let by mělo dítě pravidelně dostávat kapesné? Jaká částka je rozumná? Máte mu mluvit do toho, za co své penízky utratí?

pokračovat na článek

Děti a domácí práce. Kdy začít, co dělat a co raději ne.

Chcete, aby Vám děti doma dobrovolně pomáhaly s domácími pracemi? Musíte je dobře motivovat. A hlavně to nepřehánějte s kritikou.   

pokračovat na článek

Oblékání dětí může být problém

Malé děti jsou nejraději svlečené, ale oblékání nemají příliš v lásce. Oblékání však nebývá zdrojem nepříjemností pouze v miminkovském věku, ale i později. Abychom Vám oblékací proces trošku usnadnili, přinášíme pár tipů, které se mohou hodit.     

pokračovat na článek

Střídavá péče má i své výhody

Střídavá péče o dítě je noční můrou mnoha maminek. Víte ale, že Vám i dítěti může tento režim přinést mnoho výhod?  

pokračovat na článek

Když chce dítě psa

Přeje si Vaši dítě, abyste si pořídili nového člena rodiny? Není to však ani bratříček, ani sestřička, ale pes?     

pokračovat na článek

Jak vybrat paní na hlídání

Bydlí babičky a dědečkové Vašich dětí hodně daleko, anebo jsou zaneprázdnění ještě více než Vy sami? Pak budete možná občas potřebovat paní na hlídání. Vybírejte ji pečlivě.   

pokračovat na článek

Příprava dítěte na pobyt v nemocnici

Hospitalizace může být pro dítě velmi traumatizujícím zážitkem v jakémkoli věku, ať jsou mu tři roky nebo třináct let. Tomuto traumatu můžete předejít, když své dítě na pobyt v nemocnici v předstihu připravíte.

pokračovat na článek

Kdy dítěti dopřát jeho první mobil

Přeje si Vaše dítě svůj vlastní mobilní telefon, přestože ještě ani nechodí do školy? Nedivte se mu, vždyť ho před ním každý den používáte!

pokračovat na článek

Epilepsie. Výchova dítěte, které jí trpí.

O dítě postižené epilepsií si přirozeně děláme větší starost než o zdravé dítě. Máme tendenci ho neustále hlídat a chránit. Příliš úzkostný přístup však může být na škodu.   

pokračovat na článek

Může být Vaše dítě samo doma?

Přemýšlíte, zda můžete své dítě nechat doma samotné? Své rozhodnutí dobře uvažte. A nezapomeňte podniknout alespoň základní bezpečnostní opatření.      

pokračovat na článek

Prevence sexuálního zneužívání dětí

Své děti bohužel nemůžeme nikdy 100% ochránit. Výchova zaměřená na prevenci sexuálního zneužívání nám však pomůže podstatně snížit riziko, že dítě bude někdo zneužívat.  

pokračovat na článek

Jak odhalit sexuální zneužívání?

Sexuální zneužívání poznamená dítě na celý život. V ideálním případě k němu nikdy nedojde. Pokud ano, měli to odhalit co nejdříve, abyste mohli své dítě chránit! Níže uvedené známky Vám mohou pomoci.    

pokračovat na článek

Vychováváte adoptované dítě? Netajte před ním jeho identitu!

Pečujete o nevlastní dítě, které jste adoptovali ještě v době, kdy neumělo ani chodit? Jste na vážkách, zda mu prozradit, že je adoptované? Jeho vlastní identitu byste mu neměli tajit.      

pokračovat na článek

Televize v dětském pokojíčku, ano nebo ne?

Dohadujete se často se zbytkem rodiny, jaký televizní program budete sledovat? A zasahují do vašeho rozhodování také už i děti? Nabídneme vám řešení, jak tuto situaci vyřešit.

pokračovat na článek

Své děti bychom neměli nutit uklízet

Dali jste si hodně práce se zařizováním dětského pokoje? Snažili jste se, aby všechno dokonale ladilo a nyní toužíte, aby byl pokojíček udržován v perfektním stavu?

pokračovat na článek