20.9.2018 22:53

Podle čeho vybírat dětskou úrazovou pojistku?

Datum publikace: 20.09.2018

Kategorie: Zdraví a bezpečnost miminka | Zdraví | Finance

Máte strach, že by se vašemu dítěti mohlo něco stát? Není se čemu divit. Především menší caparti jsou často k neuhlídání a u větších dětí se zase bojíme, když sportují, případně se věnují nějakým adrenalinovým aktivitám.

V každém případě se vyplatí, když má vaše ratolest uzavřenou správnou pojistku. O její výběr se ovšem samozřejmě nebude starat dítě, nýbrž vy! Jak tedy na to? Vcelku jednoduše, v potaz byste měli brát následující aspekty.

Koho budete pojišťovat?

V první řadě je zapotřebí mít jasno v tom, pro koho je dětské úrazové pojištění určeno! Tato skutečnost hraje velmi důležitou roli, jelikož se budete soustředit především na to, abyste dobře zkombinovali všechny aspekty, jež se pojištění týkají. Na mysli máme především pojištění pro případ úrazu, trvalých následků, případně smrti způsobené právě úrazem. Určitě není od věci soustředit se i na mnohá ostatní pojistná rizika, kterých je pochopitelně více než dost. Jen namátkou vybíráme specifické pojistky pro ty, kteří se účastní nejrůznějších nebezpečných aktivit a sportů.

Kdo všechno se může pojistit?

Dítěti lze uzavřít úrazové pojištění fakticky v jakémkoli věku. Stejně tak se pojistka může vztahovat k dospělé osobě. Najít pojišťovnu, jež nabídne své produkty dětem od narození, není vůbec žádný problém. Naopak potíže nastávají v momentu, kdy je zapotřebí pojistit osobu přesahující svým věkem 75 let. V tomto případě je takřka nereálné, že nějakou takovouto finanční instituci naleznete. Pojišťovny se zkrátka brání tomu, že by musel platit. Riziko zranění, případně smrti, pochopitelně spolu se zvyšujícím se věkem roste.

Dítě lze pojistit i ve skupině!

Samozřejmě. Mnohdy si to neuvědomujeme. Především různé tábory a jiné hromadné akce se pojišťují v rámci jedné hromadné smlouvy. Děti jsou pochopitelně pojištěné také ve vzdělávacích zařízeních, kde školy platí spoluúčast. Pokud tedy nemáte dítě pojištěné, můžete se mnohdy spolehnout i na takovouto pojistku.

Plnění úrazové pojistky pod drobnohledem

Určitě je vhodné mít povědomí i o tom, kdy dojde k pojistnému plnění. V každém případě musí skončit šetření pojistné události. Samotné čekání na výplatu finančních prostředků může trvat klidně i několik měsíců, v horším případě let. Záleží na charakteru konkrétní pojistné události. Co se týká jednotlivých částek, obecně platí, že v případě smrti je vyplacena konkrétní celá sjednaná částka. V případě trvalých následků dochází k vyplácení procentuální sumy z celkové částky.

Na otázku, kdy pojistit dítě, lze odpovědět tak, že možná co nejdříve. Zdraví mu sice při případných aktivitách neuchráníte, nicméně alespoň se budete finančně krýt, případně mu budete schopni hradit léčbu v plném či nadstandardním rozsahu.

Tagy: dětská úrazová pojistka | pojištění dětí | pojištění dítěte při sportu | úrazové pojištění

Komentáře