Batole

Rostoucí židle: Sezení pro malé i velké

Na zdravé sezení našich dětí je dobré pamatovat již v batolecím věku. Pokud dětem pořídíme komfortní rostoucí židli, nemusíme po mnoho let kupovat žádnou další. Rostoucí židle vydrží dětem od předškolního věku až do dospělosti.

pokračovat na článek

Batolata mají ráda starší děti

Přivedli jste svému ročnímu nebo dvouletému dítěti na návštěvu kamaráda, ale místo společného hraní jste spíše svědky střídavého pláče? Příště mu zkuste přivést o pár let staršího kamaráda. Batolata mají ráda starší děti.  

pokračovat na článek

Díl 23. Míšánek brzy oslaví druhé narozeniny

Když je venku listopad, trávíme raději čas v interiéru. Jakmile to už děti doma nebaví, je třeba jim vymyslet nějakou zábavu. Míšánek někdy jede na den k prarodičům, dvakrát týdně chodí do školky, a také je občasným návštěvníkem mateřského centra. Za pár týdnů oslaví své druhé narozeniny.   

pokračovat na článek

Od kolika let by mělo dítě začít mluvit?

Každé dítě je jiné, proto neexistuje žádná jasně stanovená věková hranice. Můžeme si ale vymezit ve vývoji řeči alespoň přibližně určité mezníky.

pokračovat na článek

Designové fototapety do dětských pokojů s 3D efektem

Zařizujete nebo zkrášlujete dětský pokojíček? Anebo hledáte tip na zajímavý a originální dárek? Tapety s 3D efektem udělají dětem radost a promění jejich pokoj v místo plné fantazie.

pokračovat na článek

Dovolená s batoletem v Egyptě

Ve srovnání s většinou evropských zemí číhá na Středoevropany v Africe mnohem více nebezpečí. Egypt je sice považován za nejbezpečnější ze všech afrických zemí, ovšem bezpečná dovolená s batoletem předpokládá dodržení několika základních pravidel.  

pokračovat na článek

Díl 22. Míšánek je nejraději u moře

Čím méně jsou děti oblečené, tím více jsou spokojené. V případě Míšánka to platí dvojnásob. Nejraději je tam, kde může mít na sobě maximálně jednu vrstvu oblečení. A proto se v říjnu znovu vypravil do Egypta.   

pokračovat na článek

Hračky pro všestranný rozvoj Vašich dětí

Nejlepší hračky jsou takové, které děti nejen zabaví, ale také přispívají k rozvoji jejich verbálních, kreativních a motorických dovedností. Přinášíme Vám několik tipů na hračky, které Vaše děti nadchnou, a navíc je naučí mnoho užitečných věcí.  

pokračovat na článek

Konference Aktivní rodičovství

Milí rodičové, chcete příjemným způsobem načerpat nové poznatky o výchově dětí, a trochu se přitom odreagovat? Anebo potřebujete poradit? Zúčastněte se letošní konference Aktivní rodičovství, která proběhne 15. 10. 2011 na Fakultě sociální studií v Brně.  

pokračovat na článek

Klub Hamánek

Hamánek, tradiční výrobce kojenecké výživy v České republice, právě spustil svůj klub – klub Hamánek. 

pokračovat na článek

Stříhání a rozčesávání vlásků

Chystáte se ostříhat svému dítěti první vlásky? Nechcete mu působit bolest při rozčesávání umytých vlásků? Naše tipy Vám určitě pomohou.   

pokračovat na článek

Dvouleté a mladší dítě ve školce

V soukromých školkách není ničím neobvyklým, když je navštěvují děti, kterým ještě zdaleka nebyly 3 roky. Umístit již dvouleté dítě do školky má svá pro i proti.

pokračovat na článek

Díl 21. Míšánek miluje výlety

Míšánkovi budou za dva měsíce dva roky. Je to malý neposeda, který chvilku nevydrží na jednom místě. Ze všeho nejraději má výlety. Když mu maminka řekne, aby si vzal batůžek, protože se někam vyráží, chlapeček celý hoří nedočkavostí.      

pokračovat na článek

Správná péče o uši je důležitější, než si připouštíme!

Patrně každý z nás dnes ví, že naše sluchové ústrojí se skládá z několika částí. Ale ne každý z nás už ví, že ucho je nejcitlivějším lidským smyslovým orgánem. Sluch je prvním smyslem, který v našem organizmu začíná fungovat – schopnost slyšet je plně vyvinutá již v 18. týdnu života. Proto si rodiče mohou rozprávět s ještě nenarozeným dítětem – plodem. Některé nastávající maminky dokonce ví, která hudba je jejich plodu příjemná, a která nikoliv. 

pokračovat na článek

Kdy má dítě začít spát ve velké posteli?

Kdy je ten správný čas, aby batole opustilo svou dětskou postýlku, a začalo spát ve velké posteli? Většina tatínků nám odpověděla, že v době, kdy už se dítě do postýlky nevejde. Maminky se však shodly na tom, že tak jednoduché to není.       

pokračovat na článek

Hry podporují rozvoj dítěte

K tomu, aby se dítě dobře vyvíjelo, potřebuje hry, které podporují rozvoj řeči, kreativních a pohybových schopností.     

pokračovat na článek

Díl 20. Míšánek je malý zahradníček

Míšánkovi byl před několika dny rok a tři čtvrtě. Dobře běhá, rád si hraje s míčem a na písku. Co ho však poslední dobou nejvíce zajímá, to je zahradničení.       

pokračovat na článek

Jak odnaučit dítě na dudlík

Dudlík představuje velmi šikovný a osvědčený způsob, jak utišit miminko. Co ale dělat, když se s ním nechce naše dítě rozloučit v batolecím věku?  

pokračovat na článek

Kreslení a malování s dětmi

Kdy je ten správný čas, abyste začali s dětmi kreslit a malovat? Tato hranice není omezená. Správný čas přichází, jakmile dítě projeví o tyto tvůrčí činnosti zájem.      

pokračovat na článek

Kvalitní oblečení pro děti za málo peněz

Hledáte způsob, jak za málo peněz nakoupit oblečení pro své děti a navíc z pohodlí Vašeho domova? Máme pro Vás skvělý tip.

pokračovat na článek