Batole

Nejlepší kočárek: Jaký vybrat?

Čeká vás nákup nového kočárku? Nejde o jednoduchou záležitost. Kočárky se totiž liší v mnoha parametrech. Pomůžeme vám se ve všem zorientovat a vybrat ten nejlepší.

pokračovat na článek

Přebalování krok za krokem - jak zařídit přebalovací koutek

Z přebalovacího koutku se často stává místo, kde novopečená maminka s tatínkem tráví velkou část dne. Vždyť jen během prvních 24 měsíců se v průměru použije šest tisíc plen! Orosilo se vám čelo? Není se co divit. :-) Asi není nutné vysvětlovat, jak důležité je zajistit, aby byl přebalovací koutek (nebo jakýkoliv jiný dětský nábytek, postýlka, atd.) nastaven tak, aby byl co nejbezpečnější a nejpohodlnější pro vaše miminko, ale samozřejmě i pro vás. Dnes na internetu už běžně najdete hromadu praktických řešení, ze kterých si určitě vyberete!

pokračovat na článek

Jak utišit plačící miminko

To už je ráno? Opět se probouzíte do nového dne, ale totálně vyčerpaná z předešlé noci, kterou jste strávila nad plačícím miminkem konejšením, nošením, houpáním… Spousta novorozených miminek je několik měsíců plačtivá. Prostředí mimo útulné a teplé maminčino bříško není již tak přívětivé. Není proto divu, že nedostatečně vyvinutý nervový systém způsobuje miminku problémy s adaptací.

 

pokračovat na článek

Jak vybírat dětské botičky s ohledem na zdraví těch nejmenších

Jdeme-li s dítětem vybírat botičky, měli bychom jakožto svědomití rodiče myslet především na jejich zdraví. Rodiče se vždy snaží dát svým dětem to nejlepší a ani při výběru nových bot by ve své snaze neměli polevovat. Velmi často se totiž stává, že rodiče při výběru zazmatkují a pořídí své ratolesti špatné botičky, které nejsou pro zdraví malých dětí vůbec vhodné.

pokračovat na článek

Je vhodné cestovat s malými dětmi a kam?

Cestování s malými dětmi, ať už na několikadenní dovolenou v zahraničí nebo jen víkendový pobyt na území naší krásné země, je pro většinu rodičů noční můrou. Ještě před odjezdem si v hlavě vybarvují ty nejčernější scénáře a představují si, jak jejich ratolesti na zadních sedačkách zlobí, vztekají se, křičí nebo pláčou. Pro děti je cestování tak trochu nuda. Prvních pár minut je to baví, ale jakmile nemají program nebo lákavou vidinu před sebou, začíná peklo.

pokračovat na článek

Jak vybrat jídelní židličku?

Už nastal čas, aby váš potomek stoloval s vámi? Nevíte, podle čeho se při výběru židličky rozhodovat? Poradíme vám, jak poznat kvalitní židličku a jaké možnosti vlastně máte.

pokračovat na článek

Lahodné mlsání pro nejmenší

Dudlík je sice fajn kamarád, ale taková kukuřičná křupka se žvýká mnohem radostněji. Víte, které dobrůtky můžete dát svým maličkým, aby si pochutnaly a zároveň dostaly energetickou svačinku? Co si může křupnout půlroční miminko a na čem si pošmákne, až mu bude rok?

pokračovat na článek

Hrací deka vám nesmí chybět

V tomto článku bych rád představil další super vychytávku. Pojďme se podívat očima táty na hrací deku. Pro nás chlapy je hlídání mnohdy náročnější, než pro maminky, které to mají přirozeně v sobě a stihnou se mezitím ještě postarat o domácnost. Hrací deka vám na chvíli zařídí volné ruce a dítě se na ní nejen baví, ale také učí. Vybírat můžete z několika různých provedení dle potřeb vašeho dítěte. 

pokračovat na článek

Barevné jídlo lahodí očím, ne však bílému tričku

V domácnosti existuje spousta nekonečných příběhů. Moje známá vždy říká: „…nákup, prádlo, žrádlo…“ a musím s ní naprosto souhlasit. Jedna z časově nejnáročnějších prací je praní.

pokračovat na článek

Vše pro děti: od plenek, přes oblečky, až po botičky!

Ať už máte doma kojence, batole, předškoláka nebo dokonce školáka, určitě Vás bude zajímat, kde najdete nejširší nabídku dětského oblečení a botiček na našem trhu! My jsme ji objevili v internetovém obchodě Prodeti.cz. Stejně jako měsíční zásobu plenek Pampers za nejnižší cenu.

pokračovat na článek

Při nákupu šidítka se nenechte ošidit

Šidítko neboli dudlík je jednou z nejdůležitějších potřeb našeho miminka. Také ho svému drobečkovi právě pořizujete? Poradíme Vám, podle jakých kriterií šidítko správně vybrat.

pokračovat na článek

Rodiče, noste své děti!

Nošení děti milují, ať už jsou jim dva měsíce, nebo dva roky. Že to dobře víte a poohlížíte se po šikovném babynosítku či šátku? Poradíme Vám, kde pořídíte batolecí nosítka a další šikovné pomůcky na nošení Vašich ratolestí!

pokračovat na článek

Proč se snažit vyhnout antibiotikům?

Všichni rodiče chtějí, aby jejich dítě bylo zdravé. Nejen kvůli dítěti samotnému, ale i kvůli organizačním záležitostem uvnitř rodiny. V dnešní době, když dítě začne chodit do školky nebo školy, se matka většinou vrátí do práce, řešit tedy nemoci dítěte je velmi nepříjemné, a i zameškaná látka se hůře dohání. Rodiče se proto snaží, aby jejich dítě bylo nemocné, co nejméně.

pokračovat na článek

Pozor, dítě v autě!

Veselá a vtipná samolepka, která podtrhuje design Vašeho rodinného vozu, má především své bezpečnostní opodstatnění. Každý, kdo vozí v autě děti, totiž na rozdíl od ostatních ví, že malí pasažéři ovlivňují chování každého řidiče. Zcela nezávisle na tom, zda řídí maminka, nebo tatínek.

pokračovat na článek

Jedete na dovolenou s dětmi? Pozor na úrazy!

Na rodinnou dovolenou u moře se těšíme zpravidla celý rok. Jenže ani dovolená nás neuchrání před nemocemi a úrazy. Zvlášť ty dětské bývají velmi nepříjemné. Podle statistik ERV Evropské pojišťovny tvoří podíl dětských úrazů a nemocí až třetinu hlášených lékařských škod. Bez cestovního pojištění je proto lepší vůbec nevyjíždět.

pokračovat na článek

Cestovní lékárnička

Prázdniny začaly a s nimi nastává odbobí výletů, táborů a dovolených. S létem a prázdninami ale také přichází  - zejména u dětí - větší riziko drobných úrazů, nebo onemocnění, které nám může způsobit změna prostředí a klimatu, jiné stravování a podobně. Je tedy stále třeba myslet na to, že i když si jedeme odpočinout, musíme být vybaveni i na ty nepříjemné doplňky léta jako jsou úpal, nevolnosti, alergie, odřeniny a podobně. Připravili jsme proto pro Vás seznam toho, co by nemělo chybět ve vaší cestovní lékárničce.

pokračovat na článek

Jak se vyhnout nevolnosti při cestování?

Kinetóza. Nepříliš známé označení velmi známého stavu, který se často objevuje při cestování autem, autobusem, vlakem, lodí či letadlem. Může jej ale vyvolávat také pohled na pohybující se předměty nebo na tekoucí vodu. Kinetóza je spojena s nevolností, bledostí, pocením, pocitem na zvracení a následně také zvracením, které ovšem nepřináší vůbec žádnou úlevu.

pokračovat na článek

Příprava na start - než půjde poprvé do školy, část 1

Než půjde naše dítě poprvé do školy, má za sebou již šest nebo sedm let vývoje, kdy je schopno se „samo“ učit, byť to bylo s naší pomocí jako rodičů, od kamarádů, okolí, kterým bylo dítě obklopeno. Náš úkol jako rodičů spočívá v tom, abychom vytvořili k učení vhodné podmínky a podpořili to dobré v jeho osobnosti.

pokračovat na článek

Letní neduhy - štípnutí hmyzem

Jednou z nepříjemných stránek léta je riziko poštípání hmyzem. Komáři a mušky trápí u vody a v lese, při jídle venku zase odháníte vosy. Kromě běžných reakcí na štípnutí se může u vás i vašich dětí projevit alergická reakce, která může být i nebezpečná. Víte, jak reagovat v případě alergické reakce na hmyzí jed?

pokračovat na článek

Jak na dětský vzdor?

Stydíte se v supermarketu, když Vaše dítko válí po zemi, protože mu nechcete koupit předražené bonbóny? Nebo když na veřejnosti naschvál nerespektuje Vaše pokyny? Přestaňte se stydět a naučte se dětský vzdor zvládat.

pokračovat na článek