Zdraví a výživa

Co možná nevíte o sršních

Když spatříme v blízkosti svého dítěte sršeň, obvykle začneme panikařit. Snažíme se sršeň co nejrychleji chytit a dostat ji co nejdále od dítěte, případně ji zabít. Napadlo Vás ale někdy, že právě Vaše panika a rychlé pohyby mohou sršeň dráždit? Že tento hmyz není tak nebezpečný, jak se o něm říká?    

pokračovat na článek

Hurá s dětmi k vodě

Symbolem léta je čas strávený u vody. Většina dětí si pobyt u vody užívá plnými doušky. Máme dobrou zprávu, ani na výletě k vodě se nemusíte vzdávat praktických, příjemných a k přírodě šetrných věcí, jimiž se vybavíte. Pojďme si projít, jakými produkty si můžete čas strávený u vody zpříjemnit.

pokračovat na článek

Vyšetření infekčnosti klíštěte Vám ušetří starosti

O prázdninách je klíšťová sezóna v plném proudu. S klíšťaty se setkáme nejen v lesích a na loukách, ale také doma na zahradě. Protože klíšťata jsou zdrojem nákazy závažných onemocnění, především boreliózy a encefalitidy, strach rodičů z klíšťat je opravdu velký.

pokračovat na článek

Pozor na ně, hrozí pořád a všude

Mnoho lidí má špatné zkušenosti s průjmem a dalšími střevními potížemi z letních exotických dovolených v zahraničí. Jenomže původci akutních průjmů bývají viry nebo bakterie a tyto patogeny se neřídí ani ročním obdobím, ani zeměpisnou polohou.

pokračovat na článek

Vyzkoušejte Inteligentní termosky

Také stále hledáte vhodnou lahev na pití pro vaše dítě? Nebo i pro sebe? Vyzkoušejte novinku na českém trhu – inteligentní termosku. Už jste o ní slyšeli?

pokračovat na článek

Kojící polštář se může hodit i tatínkovi

Maminko, čekáte miminko? Kojící polštář se Vám bude hodit, ať už budete kojit, nebo ne. Praktické kojící polštáře patří mezi oblíbené relaxační a polohovací pomůcky nejen v době těhotenství a kojení. A využije je také tatínek.

pokračovat na článek

První bezkontaktní teploměr na světě

Tak tuhle situaci zná snad každá maminka. Dítě je nemocné, Vy mu chcete změřit teplotu, ale ono nespolupracuje. Výsledkem je křik a pláč. Nebo potřebujete změřit teplotu spícímu miminku, jenže nechcete riskovat, že ho probudíte, a tak raději čekáte. S bezkontaktním teploměrem však čekat nemusíte.

pokračovat na článek

Chůze naboso nemůže v životě dětí chybět

Častý argument, který odrazuje rodiče od toho, aby svoje děti nechali běhat doma naboso, je ten, že moderní povrchy jsou tvrdé.

pokračovat na článek

Probiotika – cesta ke zdraví

Vleklé zažívací obtíže, nachlazení, nepříjemné ekzémy a unavená pleť. Málokdo si tyto příznaky spojí dohromady a hledá za nimi jediného původce, kterým může hravě být nedostatečné množství správných bakterií v lidském střevě. I malé narušení vnitřní rovnováhy totiž může vyvolat vleklé zažívací a další zdravotní obtíže.

pokračovat na článek

Imunitní systém předškoláků potřebuje posilovat

Tráví Váš předškolák více času doma v posteli než ve školce? Posilujte jeho imunitní systém.  

pokračovat na článek

Imunitní systém člověka se velmi progresivně vyvíjí v prvních dnech jeho života.

Zásadní vliv na vývoj má složení mateřského mléka, které nemá pouze nutriční funkci, ale podílí se významným způsobem i na vytvoření funkčního imunitního systému.

pokračovat na článek

Dětský diabetes a jak se s ním vyrovnat

Dětský diabetes je problém, který trápí naši čtenářku, protože jím trpí její dvouleté batole. Tématu dětský diabetes proto věnujeme tento článek. 

pokračovat na článek

Chůze naboso jako investice do zdraví dětí

Chůze naboso jen pro blázny nebo pro "alternativně" smýšlející lidi? Zdá se, že tenhle zvyk by se měl stát zvykem většiny z nás, nebo alespoň dětí. Na prahu 21. století již totiž existuje množství vědeckých argumentů, které podporují chůzi bez bot. Zvláště rodiče malých dětí by měli mít informace o tom, co jejich děti získají do života, pokud budou trávit co nejvíce času naboso a co nejméně času v obuvi.

pokračovat na článek

Trápí Vás atopický ekzém, či lupénka? Vyzkoušejte připravky Epaderm!

Psoriáza neboli lupénka, je zánětlivé onemocnění kůže, které dokáže řádně potrápit. Své o tom vědí ti, kteří tímto onemocněním trpí. Lupénka totiž výrazně zasahuje do všech oblastí života.

pokračovat na článek

Děti a sladkosti

Děti sladkosti milují. Jenže nadměrná konzumace potravin s vysokým obsahem cukru a tuku mívá za následek četné zdravotní problémy, nejčastěji zažívací obtíže, nadváhu a kazivost zubů. Jak tedy přísun sladkého dětem regulovat? Kolik sladkostí může dítě sníst, aniž by bylo ohroženo jeho zdraví?

pokračovat na článek

Super potraviny pro zdravé děti

Už jste slyšeli o tzv. super potravinách? Nemáme na mysli speciální cereální tyčinky nebo koktejly s vysokou výživnou hodnotou, ale čistě přírodní potraviny, které dodají našemu tělu mnoho životně důležitých látek. Vybrané super potraviny pro zdravé děti najdete v našem článku.       

pokračovat na článek

Atopický ekzém u dětí: jak zamezit škrábání

Atopický ekzém je zánětlivé onemocnění kůže, které se projevuje velmi nepříjemným svěděním. Není tedy divu, že si děti postižená místa škrábou. Škrábání však zhoršuje stav pokožky.      

pokračovat na článek

Jak na bolavé klouby v chladném počasí?

Je vám kolem čtyřiceti a v prvních chladných dnech hledáte tenké rukavice, protože víte, že když vám prochladnou ruce, přijdou bolesti? Pak nejspíš trpíte počáteční artrózou.

pokračovat na článek

S chytrou váhou budete hubnout efektivně

Sportujete, posilujete, ale kila dolů nejdou? Zdravé hubnutí neznamená jen pouhou redukci kilogramů. Proto zapomeňte na BMI a zapamatujte si novou zkratku: BIA. Jde o neinvazivní metodu, díky níž zjistíte, kolik máte v těle svalů, tuku či vody a můžete sledovat, jak účinné je vaše cvičení.

pokračovat na článek

Atopický ekzém u dětí: možnosti léčby

Atopický ekzém představuje onemocnění, které nelze zcela vyléčit, ale jeho projevy můžeme eliminovat. Pokud chceme dostat průběh nemoci pod kontrolu, měli bychom dodržovat některá pravidla.

pokračovat na článek