Zdraví a výživa

Hubnutí po porodu s rozumem

Která z nás by si nepřála mít stejnou postavu po porodu jako v době před otěhotněním! Jenže jen málokterá žena nechá v porodnici všechny své kilogramy navíc. Většina z nás řeší otázku, jak se po narození děťátka rychle vrátit k původní váze. Pokud nechcete zhubnout na úkor svého zdraví nebo zdraví Vašeho miminka, ani riskovat, že ztracená kila naberete zase zpátky, doporučujeme hubnout zdravě – pomalu, ale jistě.

pokračovat na článek

Nosní hygiena pomáhá snižovat nemocnost dětí

Máte malé děti? A vzpomenete si, kolikrát za poslední rok jste museli měnit plány kvůli tomu, že onemocněly? A v kolika případech se jednalo o rýmu? Určitě se vám několik případů vybaví. Rýmu můžeme bez váhání zařadit do čela žebříčku nejčastějších zdravotních problémů našich dětí – dokáže je totiž potrápit i vícekrát do roka. Je možné něco proti častému stonání udělat?

pokračovat na článek

Těhotná a nachlazená. Co můžete užívat?

Nachlazení patří mezi běžné zdravotní neduhy, kterých se díky nosním kapkám, tabletám a dalším medikamentům, anebo darům přírody, snadno zbavíme. Když je však nachlazená žena v jiném stavu, nemůže si dovolit sáhnout po libovolném přípravku proti rýmě a kašli, který má zrovna po ruce, neboť některé mohou mít nepříznivý vliv na vývoj plodu. Co smíte užívat v těhotenství a co ne? Čtěte dále!

pokračovat na článek

Výbava pro prvňáčka. Co všechno potřebujeme a kolik nás to bude stát?

Maminky, přiznejme si – nástup našeho dítěte do školy obvykle stresuje více nás, než děti samotné. Po všech těch letech, kdy jsme svého drobečka měli zcela pod kontrolou, najednou vstupuje do nové životní etapy. Osamocený, bez nás. Zvládne to? Nezvlčí? Bude se dobře učit? Nebude dělat problémy? Nebude mi chybět? Na většinu otázek odpoví až čas. My pro něj můžeme udělat jen jediné – vytvořit doma příjemné prostředí a nakoupit dítěti vše, co pro svou školní docházku potřebuje. Přinášíme souhrn věcí, které by neměly vašemu prvňáčkovi chybět, a přikládáme i orientační ceny.

pokračovat na článek

Dentální hygiena má význam již od útlého věku

Mnoho rodičů podceňuje péči o chrup svých dětí. Často z toho důvodu, že nemají dostatek informací a neuvědomují si, kam až může zanedbání péče o chrup vést. Abychom přispěli ke zdraví zoubků Vašich dětí, připravili jsme pro Vás rozhovor s odborníkem – s dentální hygienistkou Lucií Křížovou.

pokračovat na článek

Zbavte své miminko prdíků a navíc vyhrajte v soutěži s Espumisan

Vaše miminko zničehonic začne plakat, kroutí se, je zarudlé v obličeji, nožičky přitahuje k bříšku. Křičí, křičí a není k utišení. Když se takto ohlásí bolavé bříško, je pohoda celé rodiny rychle pryč. Co s tím?

pokračovat na článek

POHÁDKOVOU KUCHAŘKU KŘTILY DĚTI

18. listopadu 2013 byla v nově otevřené restauraci La Strada na Bělohorské na Praze 6 za účasti zástupců médií slavnostně pokřtěna kniha Markéty Tomáškové POHÁDKOVÁ KUCHAŘKA Uvař večeři, přečti pohádku. A protože svou v pořadí již druhou knihu věnovala autorka dětem a maminkám, křtily ji děti rychlými špunty.

pokračovat na článek

Jak ulevit dětem od horečky a bolesti?

Horečka a bolest samy o sobě nejsou nemoc, jedná se ovšem o nejčastější příznaky, které provázejí mnoho dětských onemocnění již od kojeneckého věku. Horečka a bolest jsou většinou průvodními znaky infekčních onemocnění. Jak dětem správně v nepříjemné situaci ulevit? Kdy je vhodné horečku začít snižovat? Jaký vybrat lék proti horečce a bolesti? Pokusíme se odpovědět na nejběžnější otázky týkající se této problematiky.

pokračovat na článek

Za zdravím do Lázní Jáchymov

Jáchymov je věhlasným lázeňským městem s více než stoletou tradicí. Léčí pacienty unikátní radonovou vodou, která je čerpána z nejstaršího funkčního dolu ve střední Evropě. Lázeňská rehabilitační péče, založená na radonových koupelích a profesionální fyzioterapii pod odborným dohledem lékařů, je vyhledávána pacienty z celého světa.

pokračovat na článek

Připravte se na nadcházející sezónu atopického ekzému

Atopický ekzém. Jedná se o chronické, svědivé, zánětlivé, často dlouhodobé kožní onemocnění, jehož výskyt za posledních dvacet let neustále stoupá a počet atopiků v evropské populaci se odhaduje na 40%. Jen v České republice žije téměř milion takovýchto pacientů. Toto zánětlivé onemocnění se projevuje červenými, někdy mokvavými ložisky a typickým příznakem je pro něj velmi suchá, rozpraskaná a olupující se kůže a silné svědění.

pokračovat na článek

Zdravý zadeček pod stromeček!

Také si lámete hlavu nad tím, co zabalíte svému miminku pod stromeček? Myslete na jeho zdraví a pohodlí a pořiďte mu kvalitní látkové pleny. Látkování je nejen zdravější, ale také levnější a ekologičtější. Poradíme Vám, kde nakoupíte vše pro zdravé přebalování za velice příznivé ceny nejen pro miminka, ale i pro batolata.

pokračovat na článek

Sezení i pro neposedné předškoláky skladem

Děti v předškolním věku jsou často pohybově velmi aktivní a proto není jednoduché zvolit pro ně to správné sezení, které by bylo vhodnou přípravou pro klasickou školní výuku ve školních lavicích.

pokračovat na článek

Červený stan

V Praze jsme právě otevřeli první Červený stan u nás! Rádi bychom Vás s tímto projektem seznámili. Přijďte se také podívat...

pokračovat na článek

Vyznáte se v dětské kosmetice? Krémy na opruzeniny nejsou na každodenní použití!

S opruzeninami se setká každá maminka. Ne každá ale umí odlišit přípravek na preventivní péči o zadeček od krému na opruzenou pokožku. A pokud je zaměňují, usnadňují infekci a opruzeninám cestu. Zdravá pokožka totiž potřebuje hydratovat a v klidu regenerovat, kdežto na mokvající opruzený zadeček patří přípravek, který jej dezinfikuje a vysuší.

pokračovat na článek

Nezapomeňte na pelíšek a polštář pro miminko!

Kompletujete výbavičku pro miminko? Nezapomeňte pořídit také pelíšek a kojící polštář, dvě šikovné pomůcky, které Vám oběma zpříjemní společné chvíle. Poradíme Vám, kde najdete bohatý sortiment kvalitních českých výrobků pro děti, miminka i dospělé.

pokračovat na článek

Zánět dásní v těhotenství nepodceňujte

Pokud u sebe na začátku těhotenství pozorujete krvácení dásní, může se jednat o těhotenskou gingivitidu - hormonálně podmíněné krvácení dásní. Pokud se u vás tyto obtíže objevily již před otěhotněním, je pravděpodobné, že se v prvních měsících těhotenství zvýrazní. Je pak třeba péči o dásně věnovat větší pozornost.

pokračovat na článek

Krvácení dásní je známkou zánětu, o kterém ví celé tělo

Krvácení dásní při čištění zubů je problém, který bychom neměli házet za hlavu a snažit se ho řešit opatrnějším čištěním. Tím bychom si zakládali na další potíže, které mohou končit až ztrátou zdravých zubů. Lepší bude vsadit na důkladnou péči o zuby a dásně.

pokračovat na článek

Chraňte svou pleť před stárnutím

Stárnutí pokožky neznamená pouze „biologické stárnutí“, ale i ,,stárnutí způsobené UV zářením neboli fotoaging“. Podívejte se na rozdíl mezi pokožkou na vnitřní straně paží, na zadečku a na obličeji! Vidíte ten obrovský rozdíl?

pokračovat na článek

Nejpřirozenější látka pro posílení imunity

Jsou Vaše děti často nemocné, anebo se po prázdninách chystají do většího kolektivu? Zvyšte jejich obranyschopnost nejpřirozenější látkou pro posílení imunity. Podávejte jim kolostrum, mléčnou bílkovinu produkovanou maminkami telátek 3 dny po porodu.

pokračovat na článek

Krvácející dásně nejsou známkou Vaší neopatrnosti

Nákupem pasty a kartáčku by péče o Vaše zuby rozhodně skončit neměla. Lidé jsou přesvědčeni, že ví, jak si zuby správně čistit.* Proč tolik lidí trpí citlivými zubními krčky a dalšími obtížemi spojenými s nedostatečnou péčí o chrup, by se mohlo zdát tedy jako záhada. Problém bude ale jinde.

pokračovat na článek